TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

08 2021

Ponad 19 mln zł dofinansowania na kolejne kilometry ścieżek w regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiPonad 19 mln zł dofinansowania na kolejne kilometry ścieżek w regionie - Grodzisk News


Dziś informowaliśmy o otwarciu ofert w przetargu na budowę ścieżek rowerowych m.in. wzdłuż ulic Matejki i Bałtyckiej w Grodzisku. Dziś także gruchnęła wiadomość o dużym dofinansowaniu dla partnerstwa gmin z regionu na budowę kolejnych kilometrów dróg dla cyklistów. Mowa o przeszło 19 milionach złotych.


Projekt jest realizowany w ramach porozumienia partnerskiego zawartego pomiędzy sześcioma gminami. W ramach inwestycji powstaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo- rowerowe o łącznej długości 11,31 km, w tym 8,4 km ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powstaną chodniki, kładki pieszo-rowerowe oraz punkty samoobsługi serwisowej i stojaki rowerowe. W ramach projektu powstanie 14 połączeń z istniejącymi ścieżkami rowerowymi na terenie gmin partnerskich oraz dwa połączenia graniczne.

Całkowita wartość projektu to ponad 24 miliony złotych, a obejmie on Michałowice, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn oraz Pruszków i Żyrardów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A Milanówek jak zwykle w du...ie

Wiem
11-08-2021 09:37

ale na zdjęciu to razem Psl i Pis! a co ścieżki w grodzsku(liche i pourywane, bo nie ma mejsca na taką infrastrukturę ze względu na uwarunkowania zabudowy) mają mieć wspólnego ze ścieżkami w Michałowicach, Nadarzynie, Pruszkowie???

szerszeń
11-08-2021 21:56
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.