09 07 2020

Ponad 16 milionów dotacji dla gmin i powiatu grodziskiego w 2020

09.07.2020, godz.: 12:03
Ponad 16 milionów dotacji dla gmin i powiatu grodziskiego w 2020
fot. Pixabay

Powiat grodziski oraz sześć gmin otrzymają dofinansowania na inwestycje realizowane w 2020 roku. Dotacje pochodzą z Funduszu Inwestycji Samorządowych a łącznie to ponad 16 mln zł.

Lwia część, bo aż połowa tej kwoty trafi do kasy grodziskiej gminy – ponad 8,1 mln zł. Ponad 2,4 mln zł otrzyma z kolei starostwo powiatu grodziskiego. Kolejnym samorządem pod względem wysokości kwoty dofinansowań jest Jaktorów, który dostanie blisko 2,1 mln zł.

Nieco ponad 1,6 miliona dotacji trafi do kasy Milanówka; 873 tys. zł otrzyma drugie miasto ogród, czyli Podkowa Leśna. Równo po pół miliona wpłynie natomiast do budżetów gmin Żabia Wola i Baranów.

Pieniądze przyznane samorządom nie muszą być wykorzystane w 2020 roku.

– Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich) – podaje strona rządowa.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.