22 03 2020

Pomoc dla osób starszych i objętych kwarantanną

22.03.2020, godz.: 12:45
Pomoc dla osób starszych i objętych kwarantanną
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga osobom przebywającym w kwarantannie i izolacji w zrobieniu zakupów czy załatwieniu niezbędnych spraw. Starszym mieszkańcom Grodziska z kolei pomagają harcerze ZHP.

W OPS Grodzisk funkcjonuje specjalny numer telefonu dla osób przebywających w kwarantannie i izolacji – 720 909 217. Każda z osób (rodzin) objętych kwarantanną lub izolacją właśnie ma dzięki temu możliwość skorzystania z pomocy w dokonaniu zakupów, czy załatwienia niezbędnych spraw. OPS Grodzisk oferuje również możliwość zdalnej pomocy psychologicznej, ale jak na razie mimo trudnej sytuacji nikt takiej chęci nie wyraził. – Mimo sytuacji kwarantanny wszyscy są w dobrej kondycji psychicznej i na dzień dzisiejszy nie wyrazili chęci otrzymania szczególnego wsparcia – poinformowali urzędnicy z grodziskiego magistratu.

Urzędnicy proszą jednak o dzwonienie na powyższy numer tylko i wyłącznie osób lub rodzin przebywających w kwarantannie lub izolacji.

Pomoc dla osób starszych i schorowanych
Został również uruchomiony specjalny numer telefonu (603 128 078) dla osób starszych i chorych. Mogą oni poprosić o zrobienie zakupów czy np. wyprowadzenie psa. To inicjatywa harcerzy ZHP, którzy pozostają w stałym kontakcie z grodziskim OPS. – W zadaniach tych uczestniczą wyłącznie harcerze pełnoletni. Akcja jest koordynowana i w obecnym momencie nie ma potrzeby włączania w nią wolontariuszy, ale bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowani chęć niesienia pomocy. Ponadto OPS informuje, że osoby, które do tej pory korzystały z pomocy społecznej nie są jej pozbawione – zapewniają urzędnicy.

Więcej informacji na stronie internetowej grodziskiego OPS-u.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Pomoc dla osób starszych i objętych kwarantanną”

  1. Anonim pisze:

    No rychło w czas…. chce się stąd wyprowadzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata