26 12 2018

Pomoc dla bezdomnych

26.12.2018, godz.: 13:05
Pomoc dla bezdomnych
Fot. policja.waw.pl

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod numerem 987 można uzyskać informacje dotyczące pomocy dla bezdomnych.

Jak pomóc osobom bezdomnym? Dzwoniąc pod bezpłatny numer 987 uzyskamy informację od pracowników Centrum Zarządzania Kryzysowego na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Pod ten numer zatelefonować może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym od razu poinformowane.

Na terenie naszego województwa jest wiele placówek z miejscami przeznaczonymi dla osób bezdomnych. Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Ponadto na terenie województwa działają jadłodajnie i punkty żywienia, które wydają dziennie kilka tysięcy posiłków. Pełna lista ośrodków oraz jadłodajni jest dostępna tutaj.

Ponadto służby patrolowe policji i straży miejskiej prowadzą w okresie zimowym wzmożone działania, aby zapobiegać zamarznięciom i wyziębieniom, jednak niezwykle ważne są informacje od mieszkańców. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Jeden telefon może ocalić ludzkie życie. Widząc osobę śpiącą na przystanku komunikacji miejskiej, parkowej ławce lub w altanie śmietnikowej – sięgnij po telefon i wybierz numer 112 lub 997.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.