reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

12 2022

Pomnożyliśmy dobro! Szlachetna Paczka dotarła do 15,5 tys. rodzin


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Szlachetna Paczka/Mat. prasowePomnożyliśmy dobro! Szlachetna Paczka dotarła do 15,5 tys. rodzin - Grodzisk News


10 i 11 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki. Musiało upłynąć kilka dni zanim organizatorzy podsumowali i ogłosili wyniki tegorocznej akcji. Przyjrzyjmy się im.


Pomoc trafiła do 15,5 tys. rodzin, które poczuły się zauważone i ważne. Połączyła ponad 597 tys. osób, a łączna wartość wsparcia w ramach Szlachetnej Paczki wyniosła prawie 60 milionów złotych. – Za każdą prezentowaną cyfrą kryją się osobiste historie najbardziej potrzebujących, a także wolontariuszy i darczyńców – podkreślają organizatorzy akcji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Te liczby to dowód na to, że chcemy i potrafimy się dzielić tym, co mamy. Razem wprowadziliśmy do wielu domów dobro, które nie kończy się wraz z zamknięciem drzwi. Buty, które dostał Jaś dadzą mu nie tylko ciepło, ale też poczucie godności; narzędzia, które otrzymał pan Jan sprawią, że swoimi siłami doprowadzi swoje mieszkanie do stanu, z którego będzie mógł być dumny; a pani Anna zyska siłę i spokojne noce wiedząc, że głód nie będzie jej spędzał snu z powiek.

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, rosnącej inflacji, 473 tys. darczyńców i 12 tys. wolontariuszy pokazało, jak dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić, pomagać sobie w trudnych momentach. To dobro się mnoży i będzie się mnożyć jeszcze długo.

–Darczyńcy w tym roku dzielili się dużą hojnością: średnia wartość paczki utrzymała się na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym i wyniosła prawie 3 900 zł. W tej edycji ponad 46% pomocy przygotowały firmy, instytucje lub placówki edukacyjne, to o 4 procent więcej niż rok temu. Paczki tworzone były w większości grupowo – w tworzeniu jednej paczki brało udział średnio 31 osób. Rezultatem tej pracy jest pomoc o wartości niemal 60 mln zł – wyliczają organizatorzy.

Wśród rodzin, które otrzymały wsparcie:

– 60% doświadcza trudności ze względu na chorobę i/lub niepełnosprawność;
– 20% odczuwa problemy ze względu na chorobę i/lub niepełnosprawność dzieci;
– niemal 30% zmaga się z problemami starości i osamotnienia;
– niemal 20% znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na nieszczęście, wypadek lub zdarzenie losowe.

Szlachetna Paczka dotarła w tym roku z pomocą do około 5 tys. seniorów, prawie 17,6 tys. dzieci i 5 tys. samodzielnych rodziców. Wcześniej już informowaliśmy o finale akcji w naszym regionie TUTAJ.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.