TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

19

12 2022

Pomnożyliśmy dobro! Szlachetna Paczka dotarła do 15,5 tys. rodzin


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Szlachetna Paczka/Mat. prasowePomnożyliśmy dobro! Szlachetna Paczka dotarła do 15,5 tys. rodzin - Grodzisk News


10 i 11 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki. Musiało upłynąć kilka dni zanim organizatorzy podsumowali i ogłosili wyniki tegorocznej akcji. Przyjrzyjmy się im.


Pomoc trafiła do 15,5 tys. rodzin, które poczuły się zauważone i ważne. Połączyła ponad 597 tys. osób, a łączna wartość wsparcia w ramach Szlachetnej Paczki wyniosła prawie 60 milionów złotych. – Za każdą prezentowaną cyfrą kryją się osobiste historie najbardziej potrzebujących, a także wolontariuszy i darczyńców – podkreślają organizatorzy akcji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Te liczby to dowód na to, że chcemy i potrafimy się dzielić tym, co mamy. Razem wprowadziliśmy do wielu domów dobro, które nie kończy się wraz z zamknięciem drzwi. Buty, które dostał Jaś dadzą mu nie tylko ciepło, ale też poczucie godności; narzędzia, które otrzymał pan Jan sprawią, że swoimi siłami doprowadzi swoje mieszkanie do stanu, z którego będzie mógł być dumny; a pani Anna zyska siłę i spokojne noce wiedząc, że głód nie będzie jej spędzał snu z powiek.

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, rosnącej inflacji, 473 tys. darczyńców i 12 tys. wolontariuszy pokazało, jak dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić, pomagać sobie w trudnych momentach. To dobro się mnoży i będzie się mnożyć jeszcze długo.

–Darczyńcy w tym roku dzielili się dużą hojnością: średnia wartość paczki utrzymała się na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym i wyniosła prawie 3 900 zł. W tej edycji ponad 46% pomocy przygotowały firmy, instytucje lub placówki edukacyjne, to o 4 procent więcej niż rok temu. Paczki tworzone były w większości grupowo – w tworzeniu jednej paczki brało udział średnio 31 osób. Rezultatem tej pracy jest pomoc o wartości niemal 60 mln zł – wyliczają organizatorzy.

Wśród rodzin, które otrzymały wsparcie:

– 60% doświadcza trudności ze względu na chorobę i/lub niepełnosprawność;
– 20% odczuwa problemy ze względu na chorobę i/lub niepełnosprawność dzieci;
– niemal 30% zmaga się z problemami starości i osamotnienia;
– niemal 20% znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na nieszczęście, wypadek lub zdarzenie losowe.

Szlachetna Paczka dotarła w tym roku z pomocą do około 5 tys. seniorów, prawie 17,6 tys. dzieci i 5 tys. samodzielnych rodziców. Wcześniej już informowaliśmy o finale akcji w naszym regionie TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.