reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

01 2021

Pomiary jakości powietrza w regionie. Gorsza niż w stolicy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPomiary jakości powietrza w regionie. Gorsza niż w stolicy? - Grodzisk News


Polski Alarm Smogowy prowadzi akcję pomiaru jakości powietrza w ośmiu podwarszawskich gminach. Do 8 lutego pyłomierz będzie badał powietrze m.in. w Brwinowie.


Polski Alarm Smogowy zwraca uwagę na to, że smog jest problemem nie tylko wielkich miast. Czy powietrze w „warszawskim obwarzanku” jest gorsze niż w centrum stolicy? Odpowiedź na to pytanie mają przynieść pomiary w ramach akcji prowadzonej od połowy stycznia w ośmiu podwarszawskich gminach. Po Nowym Dworze Mazowieckim i Otwocku przyszedł czas na Jabłonnę i Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pyłomierz będzie badał u nas jakość powietrza do 8 lutego. To urządzenie – jak podkreślają społecznicy prowadzący akcję – ma klasę zbliżoną do profesjonalnych stacji pomiarowych Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska. Stężenie pyłów PM10 można śledzić na bieżąco na stronie internetowej. Wyniki z Brwinowa dostępne TUTAJ

Gmina Brwinów jest już od 2017 r. włączona w system monitorowania powietrza airly.org. Dzięki czterem czujnikom umieszczonym na terenie placówek oświatowych mieszkańcy mogą na bieżąco sprawdzać, jaka jest jakość powietrza, i upewniać się, czy spacer, bieganie lub inne aktywności „na świeżym powietrzu” nie będą potencjalnie ryzykowne.

💬︎   dodaj komentarz

W Grodzisku można się udusić, ulica Konspiracji, koło dworca PKP, po drugiej strony torów, w tym mieście nie da się mieszkać i do tego gęsto budują. Koszmar

Piotr
27-01-2021 19:21

Szkoda że burmistrz nie ma węchu.

Zmiana
28-01-2021 18:27

W Grodzisku śmierdzi strasznie. Burmistrz to olewa. Kupione drony starży miejskiej leżą pod kluczem u komendanta. Nie widać aby łapali palacz. W samym centrum jest 5 kamienic które kopcą cały czas.

Smog
28-01-2021 18:33

W Grodzisku stara zabudowa przeplata się z nową. W efekcie od listopada do marca nie można otworzyć okien ani rano ani po godz. 16. Dym z kominów niskich domów trafia prosto do mieszkań domów piętrowych. Nawet przy lekko rozszczelniony oknach smród w mieszkaniach jest okropny. Przy wietrznej pogodzie dym zaciągany jest szybami wentylacyjnymi. Po wyjściu na dwór ubrania przesiąknięte są dymem jak po grillowaniu. Interwencje nic nie dają, bo przecież nie palą śmieciami tylko zasiarczonym, niskiej jakości węglem. A możeby tak wziąć przykład z Krakowa?

Ela
24-02-2021 13:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.