reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

01 2021

Pomiary jakości powietrza w regionie. Gorsza niż w stolicy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPomiary jakości powietrza w regionie. Gorsza niż w stolicy? - Grodzisk News


Polski Alarm Smogowy prowadzi akcję pomiaru jakości powietrza w ośmiu podwarszawskich gminach. Do 8 lutego pyłomierz będzie badał powietrze m.in. w Brwinowie.


Polski Alarm Smogowy zwraca uwagę na to, że smog jest problemem nie tylko wielkich miast. Czy powietrze w „warszawskim obwarzanku” jest gorsze niż w centrum stolicy? Odpowiedź na to pytanie mają przynieść pomiary w ramach akcji prowadzonej od połowy stycznia w ośmiu podwarszawskich gminach. Po Nowym Dworze Mazowieckim i Otwocku przyszedł czas na Jabłonnę i Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pyłomierz będzie badał u nas jakość powietrza do 8 lutego. To urządzenie – jak podkreślają społecznicy prowadzący akcję – ma klasę zbliżoną do profesjonalnych stacji pomiarowych Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska. Stężenie pyłów PM10 można śledzić na bieżąco na stronie internetowej. Wyniki z Brwinowa dostępne TUTAJ

Gmina Brwinów jest już od 2017 r. włączona w system monitorowania powietrza airly.org. Dzięki czterem czujnikom umieszczonym na terenie placówek oświatowych mieszkańcy mogą na bieżąco sprawdzać, jaka jest jakość powietrza, i upewniać się, czy spacer, bieganie lub inne aktywności „na świeżym powietrzu” nie będą potencjalnie ryzykowne.

💬︎   dodaj komentarz

W Grodzisku można się udusić, ulica Konspiracji, koło dworca PKP, po drugiej strony torów, w tym mieście nie da się mieszkać i do tego gęsto budują. Koszmar

Piotr
27-01-2021 19:21

Szkoda że burmistrz nie ma węchu.

Zmiana
28-01-2021 18:27

W Grodzisku śmierdzi strasznie. Burmistrz to olewa. Kupione drony starży miejskiej leżą pod kluczem u komendanta. Nie widać aby łapali palacz. W samym centrum jest 5 kamienic które kopcą cały czas.

Smog
28-01-2021 18:33

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.