
Grodziscy policjanci zatrzymali po pościgu 29-letniego kierowcę volkswagena. Wkrótce okazało się, że mężczyzna zdecydował się uciekać przed funkcjonariuszami, bo... nie ma prawa jazdy. Teraz grozi mu nawet kilka lat więzienia.
Zaczęło się od zgłoszenia, które odebrał oficer dyżurny grodziskiej komendy około godz. 21.00. Wynikało z niego, że kierowca volkswagena drogami żabiowolskiej gminy mógł wskazywać na to, że jest nietrzeźwy. Na miejsce udała się policyjna załoga, która na drodze w Żelechowie zauważyła wskazane auto.
Kiedy chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena i dawali mu znaki świetle i dźwiękowe, aby zjechał na pobocze, ten nie reagował i z nadmierną prędkością uciekał przed policjantami. – Podczas jazdy mężczyzna przekraczał nawet trzykrotnie prędkość jazdy, nie stosował się do znaku „stop”, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał pasem ruchu dla przeciwnego kierunku – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.
–Niebezpieczny kierowca swoją ucieczkę przed policyjnym pościgiem zakończył utratą panowania nad pojazdem i wjechaniem do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i poddali go dokładnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu danych okazało się, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z decyzją policjantów zatrzymany został poddany również badaniu na obecność środków odurzających w organizmie – dodaje policjantka.
Policjanci postawili 29-latkowi zarzut niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydania polecenia przez policjanta przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Odpowie także za szereg wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych podczas ucieczki. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, a policjanci sprawdzają, czy nie ma na sumieniu jeszcze innych naruszeń prawa. `
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Co to był za mecz! Siatkarze grodziskiej Sparty mimo przegranych dwóch pierwszych setów okazali się lepsi od lidera 1. ligi – GKS-u Katowice.
Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło na autostradzie A2 na granicy powiatów grodziskiego i żyrardowskiego. Jezdnia w kierunku Warszawy była przez długi czas zablokowana.
Najnowsza filmowa adaptacja powieści „Wichrowe wzgórza”, dwa filmy animowane, polska komedia - to tylko niektóre propozycje grodziskiego kina na nadchodzące dni. Poniżej pełen repertuar.
W piątkowe popołudnie na ul. Nadarzyńskiej w Szamotach (gmina Nadarzyn) doszło do wypadku. Kierowca nie żyje, ale jak informuje policja, to nie obrażenia były prawdopodobną przyczyną śmierci.
Dziś Walentynki. Z tej okazji w grodziskiej Mediatece odbędzie się okolicznościowy koncert. Wystąpi Adam Michalczyk, wokalista zespołu Sound&Grace.
Gmina Jaktorów przekazała 200 tys. zł dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie. Środki mają pokryć koszt zaprojektowania nowej remizy.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia m.in. dla powiatu grodziskiego. Ostrzega przed gołoledzią.
W niedzielę na stadionie Znicza w Pruszkowie odbędzie się hit 21. kolejki BetClick 1.Ligi. Pogoń podejmie lidera – Wisłę Kraków. Szykuje się znakomite widowisko.
9
18-11-2025
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.