TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

03

02 2021

Policyjny nalot na plantację marihuany w powiecie grodziskim


Grodzisk News


foto: Komenda Rejonowa Policji II MokotówPolicyjny nalot na plantację marihuany w powiecie grodziskim - Grodzisk News


Kryminalni z komendy na Mokotowie zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich mieszczącą się w garażu na jednej z posesji w powiecie grodziskim.


– W ramach pracy operacyjnej policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec gminy Żabia Wola wspólnie z 39-letnim znajomym z Warszawy oraz 31-letnim kolegą z terenu Pruszkowa prowadzą dużą uprawę zabronionych roślin, które przetwarzają na marihuanę. Funkcjonariusze ustalili, że plantacja mieści się w garażu na terenie posesji należącej do ojca 44-latka w powiecie grodziskim. Wobec powyższego postanowili złożyć wizytę przedsiębiorcom – podała policja.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Mężczyźni przebywający na posesji byli kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów, chcieli uciec, ale zostali zatrzymani. Podczas przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli 162 krzewy konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu, sprzęt i akcesoria służące do uprawy w postaci m.in. oświetlenia, wentylatorów i grzejników, 786 gramów marihuany, 17,6 grama kokainy, 33 sztuki MDMA. – Marihuana przetworzona z uprawianych roślin była przygotowana do pakowania i wywiezienia.

– Nielegalne rośliny, narkotyki sprzęt oraz pieniądze w kwocie ponad 15.000,00 zł trafiły do depozytu. Wspólnicy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W następnych dniach usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Policjanci oraz żyrardowski prokurator złożyli wnioski o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztów. Na tej podstawie miejscowy sąd rejonowy wydał postanowienia o ich aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia – poinformowali policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jaki ojciec taki syn😂

Karma
03-02-2021 16:24

gdzie była plantacja?

XD
03-02-2021 16:32

Dziwne te pomidory

Dmmmmm
03-02-2021 18:51

pokaż wszystkie komentarze (6)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.