TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

05 2021

Policyjny dron pilnuje bezpieczeństwa na drogach


Grodzisk News


foto: KPP Grodzisk Maz.Policyjny dron pilnuje bezpieczeństwa na drogach - Grodzisk News


Funkcjonariusze policji podczas służby wykorzystują różny sprzęt, który pomaga zapewnić bezpieczeństwo. W ostatnim czasie korzystają z drona, który rejestruje m.in. drogowe wykroczenia.


reklama Grodzisk mazowiecki

W ostatnim czasie policjanci otrzymywali informacje, że na trasie 719 w Kozerkach w rejonie budowy zachodniej obwodnicy Grodziska, wielu kierowców nie stosuje się do wprowadzonego tam ruchu wahadłowego i sygnalizacji świetlnej. Na miejsce wysłano więc drona. – Podczas ponad dwugodzinnych działań, dron zarejestrował 10  wykroczeń popełnionych przez kierowców. Kierujący wjeżdżali na zwężony odcinek jezdni mimo czerwonego światła na sygnalizatorze dla ich kierunku jazdy. Zarejestrowana została także sytuacja, w której kierowca jednego z pojazdów ominął samochody oczekujące na zmianę świateł i możliwość przejazdu i przejechał przed nimi na czerwonym świetle. Policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali kierowców łamiących przepisy i nałożyli na nich mandaty karne – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dron na wyposażeniu grodziskiej policji jest od jesieni 2020 r., kiedy to został przekazany w ramach programu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T”. Policjanci wykorzystują ten sprzęt do wykrywania wykroczeń drogowych i tym samym poprawiania bezpieczeństwa.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.