TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

05 2021

Policyjny dron pilnuje bezpieczeństwa na drogach


Grodzisk News


foto: KPP Grodzisk Maz.Policyjny dron pilnuje bezpieczeństwa na drogach - Grodzisk News


Funkcjonariusze policji podczas służby wykorzystują różny sprzęt, który pomaga zapewnić bezpieczeństwo. W ostatnim czasie korzystają z drona, który rejestruje m.in. drogowe wykroczenia.


reklama Grodzisk mazowiecki

W ostatnim czasie policjanci otrzymywali informacje, że na trasie 719 w Kozerkach w rejonie budowy zachodniej obwodnicy Grodziska, wielu kierowców nie stosuje się do wprowadzonego tam ruchu wahadłowego i sygnalizacji świetlnej. Na miejsce wysłano więc drona. – Podczas ponad dwugodzinnych działań, dron zarejestrował 10  wykroczeń popełnionych przez kierowców. Kierujący wjeżdżali na zwężony odcinek jezdni mimo czerwonego światła na sygnalizatorze dla ich kierunku jazdy. Zarejestrowana została także sytuacja, w której kierowca jednego z pojazdów ominął samochody oczekujące na zmianę świateł i możliwość przejazdu i przejechał przed nimi na czerwonym świetle. Policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali kierowców łamiących przepisy i nałożyli na nich mandaty karne – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dron na wyposażeniu grodziskiej policji jest od jesieni 2020 r., kiedy to został przekazany w ramach programu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T”. Policjanci wykorzystują ten sprzęt do wykrywania wykroczeń drogowych i tym samym poprawiania bezpieczeństwa.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.