02 02 2020

Policyjna akcja „Trzeźwy kierowca”

02.02.2020, godz.: 14:45
Policyjna akcja „Trzeźwy kierowca”
Fot. KSP

Policjanci w ten weekend do poniedziałku włącznie będą prowadzić akcję „Trzeźwy kierowca”. Oznacza to częste kontrole drogowe na terenie Warszawy i okolicznych powiatów, w tym powiatu grodziskiego.

Niestety, mimo wielu apeli, ostrzeżeń, a także surowych kar, wiele osób wciąż decyduje się na prowadzenie auta będąc pod wpływem alkoholu. Taki kierowca stwarza wielkie zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Statystyki są zatrważające, za jazdę po pijanemu zatrzymano blisko 8000 kierowców. – W 2019 roku na terenie garnizonu stołecznego zostało zatrzymanych 7847 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. 83 z nich spowodowało wypadki drogowe, w których zginęło 13 osób. Takie niechlubne statystyki wskazują na konieczność wzmożenia policyjnych działań w tym zakresie – podają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dlatego też funkcjonariusze ruszyli z akcją „Trzeźwy kierowca”. Są to działania prewencyjno-kontrolne, podczas których funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców. Gdzie? – Na podstawie wcześniejszych analiz i doświadczeń związanych z zagrożeniami na drogach, funkcjonariusze wybrali miejsca, w których będą prowadzone kontrole. W czasie działań policjanci   reagować będą na wszystkie niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców   o rozsądek i przestrzeganie   trzeźwości za kierownicą, jako jednej z najważniejszych zasad dla bezpieczeństwa na drodze – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej policji.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.