reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

10 2023

Policjant grodziskiej drogówki w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Policjant na zagrożenia musi reagować także po służbie. Tak uczynił  sierż. sztab. Paweł Sowik, który widząc, że za kierownicą volkswagena prawdopodobnie siedzi nietrzeźwy kierowca, od razu go zatrzymał. Okazało się, że 21-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.


Policjant w czasie wolnym zauważy volkswagena jadącego chwiejnym torem, a kierowca wielokrotnie zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. – Doświadczenie służbowe mówiło mu, że za kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa. Policjant natychmiast o swoim podejrzeniu poinformował funkcjonariuszy z jednostki, na której terenie się znajdował. Jednocześnie cały czas był w pobliżu obserwowanego pojazdu. Gdy na miejsce przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu, wskazał im samochód i pomógł zatrzymać kierowcę. Potwierdzeniem jego właściwej reakcji był wynik badania stanu trzeźwości mężczyzny. 21–latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zatrzymanym okazał się obywatel Ukrainy, który dodatkowo przewoził trzech innych nietrzeźwych mężczyzn z tego kraju. –  Na szczęście jego dalsza podróż, którą mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i inne osoby, została w porę przerwana przez czujnego policjanta – mówi rzeczniczka grodziskiej policji.

Dalsze czynności z kierowcą przeprowadzili policjanci z Mszczonowa, na terenie którego doszło do zatrzymania.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
20-10-2023 13:25

1

1
20-10-2023 15:45

1

1
20-10-2023 16:58

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.