TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

09

06 2021

Policjanci zatrzymali sześciu pijanych kierowców


Grodzisk News


foto: mazowiecka.policja.gov.plPolicjanci zatrzymali sześciu pijanych kierowców - Grodzisk News


W minioną niedzielę policjanci z całego kraju prowadzili kontrole na drogach mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu. Dla sześciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu taka kontrola zakończyła się nie najlepiej.


Po długim czerwcowym weekendzie wielu kierowców w niedzielę wracało z wypoczynku. Funkcjonariusze spodziewali się wzmożonego ruchu dlatego też zdecydowano o działaniach mających na celu dbanie o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Na terenie powiatu grodziskiego kontrole pozwoliły ujawnić kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc „pod wpływem”.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Jak podają funkcjonariusze z grodziskiej komendy, pierwszy z nich został zatrzymany o godz. 10.00 na ul. Kościuszki w centrum Grodziska. 51-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Następna była 42-latka, która o godz. 15.00 „wpadła” w Ojrzanowie. Kobieta kierując toyota uderzyła w BMW. Okazało się, że prowadziła auto mając blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei przed godz. 20.00 w Żabiej Woli policjanci skontrolowali kierowcę ciężarówki. Okazało się, że 55-latek prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. Natomiast chwilę później w Podkowie Leśnej doszło do kolizji dwóch aut marki Renault. Kierowca jednego z nich próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Po pościgu, został zatrzymany w Otrębusach – okazało się, że miał trzy promile alkoholu w organizmie. Niewiele mniej, bo 2,5 promila miał 23-latek przejeżdżający w nocy przez Sade Budy, natomiast dopuszczalną dawkę alkoholu w organizmie przekroczył kierowca jadący ul. Ogrodową w Podkowie Leśnej.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, wieloletnią utratą prawa jazdy i karą finansową w wysokości 5 tysięcy złotych. – Najważniejsza jednak powinna być świadomość, że siadając za kierownicę po spożyciu alkoholu można doprowadzić do wypadku, którego skutkiem może być nawet odebranie życia innej osobie – mówią policjanci.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.