reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

03 2023

Policjanci zabezpieczyli 15 kg narkotyków. Mieszkaniec Grodziska zatrzymany


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plPolicjanci zabezpieczyli 15 kg narkotyków. Mieszkaniec Grodziska zatrzymany - Grodzisk News


Podczas wspólnej akcji policjanci z Rawy Mazowieckiej, Radomia i Żyrardowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Jednym z nich jest 27-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego.


Policjanci z wymienionych jednostek prowadzili działania na terenie gminy Kowiesy (powiat skierniewicki). Według informacji pozyskanych przez funkcjonariuszy w jednym z tamtejszych domów miały być produkowane narkotyki w dużych ilościach. 17 marca około godz. 15.00 z obserwowanej posesji wyjechał nissan, którego prowadził 23-latek podejrzany o udział w przestępstwie. Mimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas ucieczki, przez okno samochodu 23-latek wyrzucił przedmioty wykorzystywane do produkcji narkotyków. Te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a podejrzanego po krótkim pościgu zatrzymano.

Posesja w gminie Kowiesy została przeszukana. – Podczas przeszukania i oględzin ustalono, że dom był specjalnie przygotowany do produkcji narkotyków, a świadczyły o tym między innymi zgromadzone tam półprodukty. Zabezpieczone substancje w stanie stałym, oraz ciekłym zostały przewiezione do badań laboratoryjnych. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.
W sumie zabezpieczono ponad 15 kilogramów gotowych narkotyków oraz butelki i inne przedmioty o różnej pojemności z półproduktami, z których można było wytworzyć substancje psychotropowe w ilości nawet kilkudziesięciu kilogramów – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Na przeszukiwanej posesji policjanci zastali także 27-latka z Grodziska Mazowieckiego, który również został zatrzymany. Wobec niego zastosowano policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Natomiast decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany. Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli 15 kg narkotyków. Mieszkaniec Grodziska zatrzymany - Grodzisk News
Policjanci zabezpieczyli 15 kg narkotyków. Mieszkaniec Grodziska zatrzymany - Grodzisk News
Policjanci zabezpieczyli 15 kg narkotyków. Mieszkaniec Grodziska zatrzymany - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

a dlaczego do 15 lat? powinna być kara jak w tajlandii...i podobne więzienia to by się jednemu i drugiemu odechciało handlować... za małe te kary

okoń
23-03-2023 17:14
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.