TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

05 2021

Policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna majówka”


Grodzisk News


foto: KPP RypinPolicjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna majówka” - Grodzisk News


Dziś policjanci z całego garnizonu warszawskiego w tym i powiatu grodziskiego rozpoczęli działania „Bezpieczna majówka 2021”. Kierowcy muszą się liczyć z licznymi kontrolami, zwłaszcza na głównych trasach.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przed nami majowy dłuższy weekend. Mimo panującej epidemii, wiele osób wykorzysta ten czas na wyjazdy poza miejsce zamieszkania. Tak, jak w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwać będą grodziscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna majówka”, która potrwa od dziś do poniedziałku włącznie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Akcja ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. – Na co dzień wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, kierującym pojazdem, pieszym czy rowerzystą. Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego – apelują policjanci.

W czasie długiego weekendu policjanci kontrolować będą głównie ciągi komunikacyjne, trasy wlotowe i wylotowe z naszych miast. Funkcjonariusze ruchu drogowego szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy zdecydują się siąść za kierownicą „na podwójnym gazie”, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików. Siadając za kierownicę pamiętajmy, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.