TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

09 2021

Policjanci podsumowali wakacje na drogach


Grodzisk News


foto: KPP RypinPolicjanci podsumowali wakacje na drogach - Grodzisk News


Policjanci z sąsiedniego powiatu żyrardowskiego podsumowali wakacje na drogach. Było kilkanaście wypadków i niestety kilka ofiar śmiertelnych.


reklama Grodzisk Mazowiecki

– W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia podczas tegorocznych wakacji zaistniało 18 wypadków drogowych, w których zginęło 4 osoby, a obrażeń ciała doznało 18 osób. Doszło także do 188 kolizji drogowych – wylicza Komenda Powiatowa Policjanci w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

jak co roku bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek  było priorytetem nie tylko żyrardowskiej ale całej mazowieckiej policji. Do podstawowych zadań policjantów drogówki należała w tym okresie kontrola autokarów. Funkcjonariusze sprawdzali ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Kontrolowali  kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych dokumentów. Sprawdzali też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa – dodaje.

W ramach „Bezpiecznych wakacji 2021” policjanci skontrolowali 14 autobusów. – W czasie kontroli policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidlowości dzięki czemu każda osoba korzystająca z wakacyjnych wycieczek bezpiecznie dojechał do celu – podała policja.

–Podczas tegorocznych wakacji, w miesiącu sierpniu żyrradowscy policjanci przeprowadzili także lustracje stanu dróg i oznakowania w rejonach 30 placówek oświatowych. Niestety tu stwierdzili nieprawidłowości, ktore dotyczyły w szczególności braku prawidłowego oznakowania oraz  nieprawidłowej widoczności znaków (przysłonięte przez roślinność) – zaznaczyli funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.