TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

09 2021

Policjanci podsumowali wakacje na drogach


Grodzisk News


foto: KPP RypinPolicjanci podsumowali wakacje na drogach - Grodzisk News


Policjanci z sąsiedniego powiatu żyrardowskiego podsumowali wakacje na drogach. Było kilkanaście wypadków i niestety kilka ofiar śmiertelnych.


reklama Grodzisk Mazowiecki

– W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia podczas tegorocznych wakacji zaistniało 18 wypadków drogowych, w których zginęło 4 osoby, a obrażeń ciała doznało 18 osób. Doszło także do 188 kolizji drogowych – wylicza Komenda Powiatowa Policjanci w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

jak co roku bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek  było priorytetem nie tylko żyrardowskiej ale całej mazowieckiej policji. Do podstawowych zadań policjantów drogówki należała w tym okresie kontrola autokarów. Funkcjonariusze sprawdzali ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Kontrolowali  kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych dokumentów. Sprawdzali też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa – dodaje.

W ramach „Bezpiecznych wakacji 2021” policjanci skontrolowali 14 autobusów. – W czasie kontroli policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidlowości dzięki czemu każda osoba korzystająca z wakacyjnych wycieczek bezpiecznie dojechał do celu – podała policja.

–Podczas tegorocznych wakacji, w miesiącu sierpniu żyrradowscy policjanci przeprowadzili także lustracje stanu dróg i oznakowania w rejonach 30 placówek oświatowych. Niestety tu stwierdzili nieprawidłowości, ktore dotyczyły w szczególności braku prawidłowego oznakowania oraz  nieprawidłowej widoczności znaków (przysłonięte przez roślinność) – zaznaczyli funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.