TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

06 2021

Policjanci apelują o zabezpieczanie rowerów. "Dużo kradzieży"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Policjanci apelują o zabezpieczanie rowerów. "Dużo kradzieży" - Grodzisk News


Policjanci z grodziskiej komendy alarmują o bardzo dużej liczbie skradzionych rowerów na terenie powiatu grodziskiego. Apelują o odpowiednie zabezpieczenie jednośladów.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Gdy zaczyna się sezon wiosenno-letni coraz więcej mieszkańców przesiada się na rowery. Niestety problemem jest nieodpowiednie zabezpieczanie ich przed kradzieżą, co bardzo chętnie wykorzystują złodzieje. – Niestety tych zdarzeń mamy bardzo dużo. Najczęściej do nich dochodzi na klatkach schodowych, czy pod blokami, gdzie ktoś zostawia rower „na chwilę” bez żadnego przypięcia. Powiedzenie „Okazja czyni złodzieja” jest wciąż aktualne – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci podpowiadają, że jeżeli zostawiamy gdzie rower, to najlepiej niech będą to miejsca monitorowane i często uczęszczane. Zawsze powinny być przypięte odpowiednim zabezpieczeniem.

Rowery powianny być przechowywane najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach, do których ma dostęp ograniczona liczba osób. Klatka schodowa czy stojak rowerowy to nie są jest najlepsze opcje.

– Sam pojazd zawsze powinien być wyposażony nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń, z których należy korzystać nawet przy krótkim braku nadzoru nad rowerem. Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku – podkreślają policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.