12 07 2019

Policja publikuje wizerunek ojca Dawida. Ma to pomóc w poszukiwaniach

12.07.2019, godz.: 21:39
Policja publikuje wizerunek ojca Dawida. Ma to pomóc w poszukiwaniach
Fot. KSP

Komenda Stołeczna Policji oraz grodziska komenda opublikowały wizerunek ojca poszukiwanego Dawida Żukowskiego. Ma to pomóc w poszukiwaniach 5-latka.

Dawid Żukowski ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. W poszukiwaniach dziecka bierze udział kilkuset policjantów, żołnierze wojskowej obrony terytorialnej, a także strażacy, strażnicy miejscy czy cywile. Na razie bezskutecznie. Wczoraj dość dokładnie przeczesano teren w Grodzisku od miejsca gdzie 32-letni ojciec Dawida zostawił auto (ul. Łączna) do torów kolejowych gdzie popełnił samobójstwo. Dziś największe siły rzucono na węzeł Konotopa, gdzie miał się zatrzymać ojciec dziecka. W Grodzisku natomiast poszukiwania prowadziły policjantki z niemieckiego Drezna ze specjalnie przeszkolonymi psami tropicielskimi.

Dziś późnym popołudniem policja zdecydowała się opublikować wizerunek ojca Dawida Żukowskiego. Funkcjonariusze podali również w co tego dnia był ubrany 32-latek. – Ojciec dziecka ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem – czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji. Opublikowanie wizerunku ma pomóc w poszukiwaniach 5-latka. Być może ktoś widząc ojca dziecka przypomni sobie, gdzie go widział tego dnia.

Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka przyznał w Polsat News, że ojciec chłopca wysłał matce wiadomość, w której sugeruje, że „już nie zobaczy dzisiaj tego dziecka”.

Jak ustalili funkcjonariusze, po odebraniu dziecka od swoich rodziców o godz. 17.00, mężczyzna był w środowe popołudnie w pobliżu lotniska na stołecznym Okęciu. Wykluczają jednak, że mógł z dzieckiem pojawić się na którymś z terminali. Przed godz. 20.00 wrócił do Grodziska, tylko nie wiadomo czy sam czy z synem.

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.