reklama Grodzisk mazowiecki

29

10 2020

Policja: Grodziski protest przebiegł spokojnie


Grodzisk News


Policja: Grodziski protest przebiegł spokojnie - Grodzisk News


W zarzewiu protestów, które opanowały wiele miast w Polsce, były obawy, że i środowe wydarzenia w Grodzisku mogą przyjąć agresywny obrót i dojdzie na przykład do zamieszek. Sama policja potwierdziła jednak, że spacerowicze zachowywali się spokojnie i bez prowokacji przez cały czas marszu.


Wczorajszy grodziski spacer sprzeciwu wobec przepisów zakazujących m.in. tzw. aborcji eugenicznej zgromadził wielu mieszkańców ze wszystkich grup wiekowych i społecznych. Nie brakowało transparentów wyrażających złość i frustrację w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Dostało się także politykom partii rządzącej, często w niewybrednych słowach? Mimo wszystko mieszkańcy manifestowali swój sprzeciw bez naruszania porządku. ? Obyło się bez poważniejszych interwencji policji, którzy zostali oddelegowani do pilnowania porządku podczas wydarzenia. Żaden jego uczestnik nie został też zatrzymany ? mówi nam st. asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Nie było również incydentów przed kościołami, o które się obawiano. Pokojowych charakter protestu spacerowiczów, także wobec policjantów mogą ilustrować zdjęcia nadesłane do nas przez czytelniczkę i uczestniczkę wydarzenia?

fot. Czytelniczka MajaTrzeba mieć nadzieje że było dużo kobiet z Urzędu miasta i zaniosą dobrą nowinę do swojego miejsca pracy

mieszkaniec, 29-10-2020 14:46

Mam to nagrane na telefonie. Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Sienkiewicza widziałem jak jeden bandzior podszedł do osamotnionego policjanta drogówki, który kierował ruchem i bezkarnie krzyczał do niego jakieś głupoty z odległości pół metra. Zupłnie bez konsekwencji.
Jak tak ma wyglądać respektowanie prawa to nie mam więcej pytań.

Lisa, 29-10-2020 15:55

Życzę dużo zdrowia i dużo zdrowego rozsądku.

, 29-10-2020 16:41

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright ©aa 2014-2020 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.