19

11 2022

Pogoń znów zwycięża. Fotel lidera zostaje w Grodzisku do wiosny

W spotkaniu 17. kolejki trzeciej ligi piłkarze grodziskiej Pogoni ograli na własnym boisku Mławiankę Mława i tym samym pozostaną na fotelu lidera rozgrywek. Mecz był zarazem ostatnim w karierze wieloletniego gracza Pogoni Jakuba Kołaczka. Piłkarz zrobił sobie i klubowi piękny prezent pożegnalny w postaci gola ustalającego wynik na 2:0.

Sobotni mecz był jakoby spotkaniem na szczycie, bo zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny dawało jej prowadzenie w tabeli. Dla Pogoni, która klasyfikacji przewodziła już przed pojedynkiem, zwycięstwo pozwalało umocnić się na tej pozycji.

Piłkarze trenera Mateusza Dudka wyszli więc na murawę bardzo zmotywowani. Od pierwszych minut spotkania narzucili przeciwnikom inicjatywę i byli znacznie bardziej produktywni w ofensywie, spędzając większość czasu na połowie Mławianki. Czerwono-biali już na początku stworzyli kilka sytuacji, które przy odrobinie szczęścia mogliby zamienić na bramki.

Pierwsze trafienie do siatki zespołu z Mławy przyszło jednak dopiero w 30. minucie, kiedy to wynik spotkania otworzył Jakub Budnicki. W wielką euforię wpadła grodziska publiczność zgromadzona na trybunach stadionu przy al. Mokronoskich osiem minut później. Wówczas gola na pożegnanie z 23-letnią grą w Pogoni i w piłkę w ogóle zdobył Jakub Kołaczek.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Było 2:0. W drugiej odsłonie nasi piłkarze kontrolowali przebieg spotkania, a wynik z pierwszej połowy okazał się tym ostatecznym.

Pogoń z 34 punktami umocniła się więc na pozycji lidera. O dwa "oczka" wyprzedza Unię Skierniewice, która dziś także wygrała swój mecz; o cztery punkty Legionovię Legionowo – ta z kolei przegrała z Wartą Sieradz; Mławianka jest czwarta z 28 punktami, ale może spaść o kilka pozycji, gdyż swoich gier nie rozegrały jeszcze zespoły mogące ją wyprzedzić w przypadku wygranej.

Pogoń kończy więc rundę zimową na szczycie rozgrywek i może spokojnie czekać do wiosny. Wznowienie gier w marcu.