06

10 2019

Pogoń u siebie bez punktów

Pogoń u siebie bez punktów - Grodzisk News

W sobotę drużyna Pogoni Grodzisk gościła na swoim stadionie rywali z Morąga. Niestety ?ugościła? ich za bardzo pozwalając na wywiezienie trzech punktów.

W ostatnich dwóch spotkaniach drużyna z Grodziska punktowała ? zremisowała na wyjeździe z rezerwami Legii 2:2 oraz wygrała u siebie 1:0 z Ursusem Warszawa. Wydawało się, że podopieczni Roberta Moskala są w niezłej dyspozycji i mogą zdobyć kolejne ?oczka? z faworyzowanym Huraganem, który zajmował miejsce w górnej połowie tabeli. Mecz był jednak z tych do zapomnienia. Działo się niewiele, oba zespoły niezbyt odważnie atakowali bramkę rywali i było jasne, że wygra ten kto wykorzysta tylko jeden błąd rywala. Po pierwszej połowie było 0:0, ale sześć minut po wznowieniu gry gospodarze przegrywali już 0:1 ? w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Rafał Maćkowski z Huragana, który z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki. Pogoń nie rzuciła się do ? nomen omen ? huraganowych ataków, grała zbyt wolno i schematycznie. Mimo to mogła doprowadzić do wyrównania. Swoich szans nie wykorzystali jednak Strzałkowski i Szymański. Choć sytuacja nie jest tragiczna (do bezpiecznego miejsca Pogoń traci trzy punkty), to zawodnicy Roberta Moskala muszą częściej punktować, aby znacznie spokojniej podchodzić do kolejnych spotkań. Kolejny mecz Pogoń zagra 13 października na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pogoń ? Huragan Morąg 0:1 (0:0)
Pogoń: Zieliński, Borychowski, Gładysz, Jędrzejczyk żk, Broniarek żk, Jaroń (67' Kinast), Baranowski, Kołaczek żk (67' Małkowski), Szymański, Gulczyński (61' Grabowski żk), Strzałkowski (80' Ratajczyk)