16

08 2022

Pogoń zmierzy się z Pilicą

W środę piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki rozegrają trzeci ligowy mecz w tym sezonie. Tym razem pojadą do Białobrzegów, gdzie zmierzą się z tamtejszą Pilicą.

Po dwóch pierwszych spotkaniach zawodnicy prowadzeni przez Mateusza Dudka wywalczyli cztery punkty – najpierw zremisowali na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa 1:1, a w minioną sobotę (13 sierpnia) wygrali u siebie 3:1 z Wartą Sieradz. Jutro (17 sierpnia) rozegrane zostaną spotkania 3. kolejki III ligi, a w jej ramach Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi.

Pilica na inaugurację zanotowała falstart przegrywając u siebie z Legionovią Legionowo 1:3. Gracze z Białobrzegów już w 23. minucie przegrywali już 0:3. Na domiar złego w drugiej połowie Damian Winiarski nie wykorzystał rzutu karnego, a jedyną bramkę w 84. minucie strzelił Oskar Wojtysiak. Jednak w drugim meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok na wyjeździe było już zdecydowanie lepiej – wygrana 4:2 po dwóch bramkach samobójczych i trafieniach Aleksandra Stawiarza i Mateusza Krawczyka. W meczu z Pogonią gracze Pilicy z pewnością będą chcieli pójść za ciosem.

Dobrą informacją dla kibiców grodziskiej Pogoni jest ta, że do pełni sił wraca Jakub Apolinarski. Jak poinformowała Pogoń w mediach społecznościowych, pomocnik niebawem ma rozpocząć treningi z drużyną.

Spotkanie Pilica Białobrzegi – Pogoń Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się o godz. 17.00.