03 08 2019

Pogoń zaczyna sezon! Na start Aleksandrów Łódzki

03.08.2019, godz.: 13:05
Pogoń zaczyna sezon! Na start Aleksandrów Łódzki
fot. Pixabay

Dziś grodziska Pogoń inauguruje trzecioligowe zmagania. Nasi piłkarze podejmą Sokół Aleksandrów Łódzki.

Pogoń już kilkukrotnie miała okazję grać z Sokołem, pierwszy raz w sezonie 2012/13. W Grodzisku zespół z Aleksandrowa wygrał 3:1, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Dorian Zdanowicz. W rewanżu Sokół wygrał 2:0.

W kolejnym sezonie było już lepiej. Najpierw Pogoń z Aleksandrowa wywiozła punkt (0:0), a w Grodzisku udało się pokonać rywali 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił wtedy w 82. minucie Tomasz Feliksiak.

W sezonie 14/15 oba zespoły zostały mocno przebudowane. W pierwszym starciu w Grodzisku lepszy okazał się Sokół, który wygrał 1:0, ale w Aleksandrowie Pogoń wzięła rewanż i pewnie zwyciężyła gospodarzy 3:1, po golach Tataja, Sołtysa i Sierocińskiego.

Ostatnie mecze między Sokołem, a Pogonią odbyły się w sezonie 15/16, czyli w ostatnim jakim Pogoń grała na poziomie III ligi. W Aleksandrowie łódzkim padł bezbramkowy remis, natomiast w Grodzisku to goście okazali się lepsi i wygrali 2:0. Wtedy Sokół bił się o awans do II ligi, ale ostatecznie zabrakło im 3 punktów. Pogoń natomiast spadła w głównej mierze ze względu na reformę rozgrywek. Wtedy w lidze utrzymywało się jedynie osiem zespołów.

Bilans między Pogonią a Sokołem jest na korzyść tych drugich. Rywale wygrali cztery mecze, w dwóch padł remis, a w dwóch lepsi okazali się piłkarze z Grodziska. Bilans bramkowy 5:9. Czy w tym sezonie uda się go poprawić? Odpowiedź już dziś o godz. 15.00.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.