11

06 2021

Pogoń z przytupem pieczętuje awans!

Pogoń z przytupem pieczętuje awans! - Grodzisk News

Grodziska Pogoń rozgromiła rezerwy Jagiellonii Białystok i awansowała do II ligi! Grodziszczanie zaaplikowali rywalom z Białegostoku aż sześć goli.

Stawka tego meczu była wszystkim znana – zwycięstwo dawało Pogoni awans do II ligi na dwie kolejki przed końcem. Dlatego na trybuny stadionu przy al. Mokronoskich przybyło mnóstwo kibiców, aby wspierać grodziską drużynę. I wszyscy, którzy się zjawili, nie żałowali - zobaczyli festiwal strzelecki podopiecznych Krzysztofa Chrobaka.

Ważne było, aby dobrze zacząć. Pogoń zaczęła świetnie, bo po 20 minutach było już 2:0. Najpierw w 16. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Urbański, a cztery minuty później podwyższył Jakub Kołaczek. Pogoń nie ustępowała i jeszcze przed przerwą Jean Franco Sarimento ustalił wynik do przerwy na 3:0. Siedem minut po zmianie stron Kolumbijczyk znów wpisał się na listę graczy – w 52. minucie ponownie pokonał Jakuba Jasionka. Na trybunach trwała fiesta, bo wiadomo było, że Pogoń nie odda trzech punktów. W 79. minucie do protokołu meczowego wpisał się Michał Wrzesiński, a wynik na 6:0 w 82. minucie ustalił Kacper Gzieło, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Gdy sędzia gwizdnął po raz ostatni, piłkarze i kibice mogli się wspólnie cieszyć z tego awansu. Była feta, śpiewy (nie zabrakło kultowego „We are the champions”) i tańce. Gratulujemy trenerowi i zawodnikom!

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 6:0
Bramki: Urbański 16’, Kołaczek 20’, Sarimento 43’,52’, Wrzesiński 79’, Gzieło 82’

Pogoń: Przyrowski, Łoś (Gzieło 76’), Zembrowski, Gładysz (Broniarek 66’), Maślanka, Wrzesiński, Kobiera (Krajewski 76’), Kołaczek, Urbański (Jaroń 58’), Lisowski, Sarimento

Jagiellonia II: Jasionek, Jarmołowicz, Płoszkiewicz, Bieliński (Szczygieł 61’), Czerech, Chmielewski, Matras (Gryka 72’), Sakowicz, Wasilewski (Arłukowicz 58’), Tymendorf (Mościcki 46’), Włodarczyk (Maciejuk 61’)