04

06 2023

Pogoń wygrywa, rywale tracą punkty

Awans piłkarzy Pogoni Grodzisk Mazowiecki wciąż jest możliwy. Zawodnicy Mateusza Dudka wygrali z grającą w młodzieżowym składzie Bronią Radom, a dwóch rywali do awansu straciło punkty.

W dwóch poprzednich kolejkach Pogoń mierzyła się z drużynami znajdującymi się w strefie spadkowej. Niestety nie potrafiła wygrać żadnego z nich, co znacznie skomplikowało sprawę ewentualnego awansu do II ligi.

Wczoraj Pogoń mierzyła się w Radomiu z tamtejszą Bronią, która wystawiła na ten mecz aż dziewięciu młodzieżowców, ponieważ walczy o pieniądze z Pro Junior System. Jednak mimo to gospodarze (zwłaszcza w pierwsze połowie) postawili Pogoni trudne warunki. Choć zawodnicy z Grodziska mieli swoje momenty (m.in. poprzeczka i świetne interwencje bramkarza Broni), to jednak młodzi gracze z Radomia stwarzali sobie dobre okazje do zdobycia gola. W 35. minucie taka próba zakończyła się sukcesem – dośrodkowywał w pole karne Adrian Grudzień, a piłkę do bramki z bliskiej odległości wpakował Kamil Odolak. Było 1:0.

Po przerwie Pogoń przycisnęła, ale początkowo nie potrafiła zamienić przewagi na bramki. Do 58. minuty... Wtedy pod poprzeczkę huknął Michał Wrzesiński i było 1:1. Pogoń nie ustawała w atakach i w 80. minucie bramkę na 2:1 dla zespołu Mateusza Dudka zdobył Michał Strzałkowski, który wykorzystał błąd w kryciu rywali.

Zwycięstwo w Radomiu jest tym cenniejsze, że rywale do awansu czyli liderujący ŁKS II Łódź oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki stracili punkty. Łodzianie zremisowali bezbramkowo z Wartą Sieradz, a Świt przegrał u siebie z rezerwami Jagiellonii.

Na dwie kolejki przed końcem Pogoń zajmuje trzecie miejsce w tabeli – ma dwa punkty straty do lidera i jeden do drugiej Legionovii.

Już za tydzień olbrzymie emocje w Grodzisku, Pogoń podejmie Świt Nowy Dwór. Obie drużyny muszą wygrać jeżeli marzą o awansie (choć Świt w dużo trudniejszej sytuacji) i liczyć na to, że zarówno ŁKS jak i Legionovia pogubią punkty.

Broń Radom – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:0)
Bramki: Odolak 35’ – Wrzesiński 58’, Strzałkowski 80’