grille gazowe

31

07 2021

Pogoń wygrywa na inaugurację!

Zawodnicy grodziskiej Pogoni wygrali na wyjeździe z Sokołem Ostróda 2:0 i tym samym udanie rozpoczęli drugoligowe rozgrywki.

Na inaugurację eWinner 2. ligi Pogoń Grodzisk pojechała do Ostródy zmierzyć się z tamtejszym Sokołem. Gospodarze tego spotkania poprzednie rozgrywki zakończyli na 11. miejscu, Pogoń jest beniaminkiem.

Jednak to grodziszczanie byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi. Pierwszą, historyczną bramkę dla naszej drużyny zdobył już w 11. minucie Wojciech Kalinowski. Zespół z Grodziska bardzo dobrze czuł się na boisku w Ostródzie, grał szybko i pewnie. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka dość często gościli pod bramką rywala czego efektem były kolejne sytuacje. W 51. minucie po faulu na zawodniku gości sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Jean Franco i Pogoń prowadziła już dwoma golami.

Wyjazdowe zwycięstwo to świetny początek rozgrywek. Kolejne spotkanie już za tydzień – o godz. 17.00 na stadionie przy al. Mokronoskich Pogoń podejmie Stal Rzeszów.

Sokół Ostróda – Pogoń Grodzisk Maz. 0:2 (0:1)
Bramki: Kalinowski 11’, Franco 51’ (k)

Sokół: Rabin, Dzięcioł (Skórecki 45’), Dymerski, Klimek, Chojnowski (Słupski 45’), Flak, Drabik, Dowgiałło (Żyznowski 63’), Stepien, Sobolewski (Wasiak 80’), Rugowski (Przyborowski 90’)

Pogoń: Haluch, Choroś, Łoś (Theus 90’), Maślanka, Zembrowski, Czajkowski, Kołaczek, Gzieło (Owczarek 87’), Wrzesiński (Urbański 78’), Kalinowski (Jaroń 78’), Franco (Sacharuk 87’)

Brawo Pogoń. Ten mecz trzeba było wygrać bo rywal w ostatniej chwili klecił zespół /z powodu kłopotów finansowych wielu podstawowych piłkarzy z ub. rozgrywek odeszło/ i obowiązkiem było wygrać. Nasi kopacze wypełnili zadanie, a już za tydzień do Grodziska przyjeżdża mocna Stal Rzeszów i będzie to pierwszy poważny sprawdzian naszej drużyny.