25

05 2024

Pogoń wraca do II ligi!

1 - Grodzisk News

Piłkarze grodziskiej Pogoni wygrali u siebie z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i zapewnili sobie awans do II ligi na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Pogoń grała swój mecz o godz. 15.00, znała więc wynik meczu rezerw Legii z Legionovią, który rozpoczął się o godz. 13.00, a gdzie padł remis. Oznaczało to, że zwycięstwo ze Świtem dawało ekipie Marcina Sasala awans do II ligi. Remis w Grodzisku sprawy by nie rozstrzygnął.

Licznie zgromadzona publika na stadionie przy al. Mokronoskich dość szybko doczekała się gola, choć strzelił go gracz gości - w 12. minucie Mateusz Prochoń wpakował piłkę do własnej bramki i było 1:0 dla Pogoni. Na kilka trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Oleksii Zynkevych i kibice czuli, że zbliża się świętowanie. Gdy wydawało się, że obie ekipy zejdą z boiska na przerwę przy stanie 2:0, swojego gola zdobył Nikodem Niski. 3:0 do przerwy, a na trybunach euforia.

Jednak to nie był koniec strzelania, bowiem dzieła dokończył w 76. minucie Mateusz Mazur. Pogoń prowadziła czterema golami, a wraz z końcowym gwizdkiem rozpoczęło się świętowanie. Pogoń na dwie kolejki przed końcem ma osiem punktów przewagi nad drugą ekipą w tabeli (po 62. punkty mają Unia Skierniewice i rezerwy Legii Warszawa) i tym samym zapewniła sobie awans do II ligi.

Brawo Pogoń! Brawo Marcin Sasal! Brawo drużyna! Po rocznej nieobecności drużyna z Grodziska Mazowieckiego ponownie zagra w II lidze!

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (3:0)
Bramki: Prochoń (s.) 12’, Zynkevych 42’, Niski 45’, Mazur 76’