11

05 2023

Pogoń w wielkim finale Mazowieckiego Pucharu Polski

Można powiedzieć, że Pogoń z przytupem awansowała do finału Mazowieckiego Pucharu Polski. Piłkarze trenera Mateusza Dudka 3:0 pokonali Legionovię Legionowo, a szczególną ozdobą meczu była trzecia bramka bezpośrednio z rzutu wolnego.

Do 42. minuty na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis, ale wtedy Pogoń wznawiała grę z rzutu różnego. Do mocno bitej piłki na drugi słupek najwyżej wyskoczył z głębi pola karnego Jakub Budnicki i strzałem głową wpakował w futbolówkę do siatki Legionovii.

Gracze z Legionowa nie składali jednak broni i w drugiej połowie doprowadzili do rzutu karnego. Strzał z 11 metrów obronił jednak bramkarz czerwono-białych Dmytro Sydorenko. Była to 60. minuta meczu, a po kilkunastu następnych sprawa wyniku została zamknięta. Najpierw w 68. Jakub Budnicki, ponownie głową i ponownie z rzutu rożnego podwyższył na 2:0, a cztery minuty później Jakub Apolinarski popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, ponad 25 metrów od bramki Legionovii. 3:0 i awans do finału!

W nim Pogoń zmierzy się z drugim zespołem Legii Warszawa mecz finałowy rozegrany zostanie 7 czerwca na stadionie stołecznego Hutnika.

Ciekawe czy Pogoń stanie na wysokości zadania i podtrzyma swoją niechlubna tradycje promocji meczu tym razem meczu o bardzo duża stawkę, bo awans do rozgrywek centralnych. Sam jestem ciekaw, kto zostanie zaproszony do promocji widowiska.