
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
–Klub złożył komplet dokumentów w procesie licencyjnym dotyczącym możliwości gry w rozgrywkach Betclic 1. Ligi w sezonie 2026/2027. Ze względu na trwające prace modernizacyjne na stadionie w Grodzisku Mazowieckim, jako stadion zastępczy wskazany został obiekt w Pruszkowie – czytamy w oświadczeniu Pogoni Grodzisk.
Włodarze klubu podkreślają w nim, że trwa modernizacja stadionu przy Alei Mokronoskich 4. Do końca maja gotowe powinno być nowe oświetlenie na obiekcie, które spełniać będzie wymogi licencyjne dla pierwszej ligi.
A to nie koniec stadionowej metamorfozy. – W najbliższych dniach zostanie również ogłoszony przetarg na przebudowę trybuny, która zapewni odpowiednią ilość miejsc dla kibiców. Równolegle trwają prace projektowe dotyczące pomieszczeń tymczasowych pozwalających na rozgrywanie meczów Betclic 1 Ligi. Zarówno Miasto Grodzisk Mazowiecki, jak i Klub pracują nad tym, aby nowy ligowy sezon rozpocząć przy M4 – zapowiada Pogoń w oświadczeniu
Jednocześnie warto zaznaczyć, że grodziski klub wziął udział w procesie licencyjnym na grę w PKO BP Ekstraklasie w nadchodzącym sezonie. Nie otrzymał jednak od piłkarskiej centrali owej licencji.
–Sam udział naszego klubu w procesie licencyjnym na poziomie PKO BP Ekstraklasy pokazuje, jaką długą i ciężką drogę Pogoń przeszła w ostatnich latach. Mamy świadomość, że część wymogów licencyjnych wymaga dalszego rozwoju organizacyjnego klubu oraz odpowiedniego przygotowania formalnego a także finansowego i infrastrukturalnego – powiedział w klubowym oświadczeniu prezes Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Pełna treść oświadczenia tutaj.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
To oświadczenie to przygotowanie kibiców, że kolejny sezon, jeśli go zagramy w pierwszej lidze, to zagramy go w Pruszkowie. A tu wnioski płynące z tego oświadczenia:
1. Sezon 26/27 zagramy na 100% w Pruszkowie
2. Warunkiem gry na własnym obiekcie jest nie tylko trybuna i oświetlenie, ale też podgrzewana murawa i w ogóle boisko które się do tego nadaje
3. Koszt wybudowania systemu podgrzewania i nowej płyty VS wynajmowanie boiska w Pruszkowie. Koszta budowy, pomijając terminy i przetargi, to ok. 10 mln złotych, następnie należy zabezpieczyć środki na utrzymanie tej instalacji w przypadku takiej potrzeby. Wynajmowanie boiska w Pruszkowie za 17 meczów to ~ 1 mln 200 tysięcy. Mamy więc do czynienia z wyborem bardziej ekonomicznym.
4. Budowa trybuny, pozwolenia, pozyskiwanie środków na to wkracza już w naprawdę zaawansowane prace, to też można przeczytać w oświadczeniu. A to oznacza, że za chwilę tamten teren stanie się placem budowy, na który nie wejdą kibice, a bez kibiców i minimalnych wpływów za bilety nasz klub grać nie może.
5. Budowa trybuny, to spokojnie dwa lata. Łącząc kropki, możemy być pewni, że jeśli Pogoń wystartuje w ogóle w 1 lidze... Będzie to ostatni sezon. Następnie spadniemy do 2 ligi i zapewne mecze w niej rozgrywać będziemy w zaprzyjaźnionym LTC (w niedalekiej przyszłości, należy spodziewać się informacji, że ich obiekt spełnia wymogi).
Owszem. Po wybudowaniu trybun, powstanie nowe boisko ale już bez podgrzewanej murawa, nie ma takiego wymogu w 2 lidze. To czy utrzymamy się w drugiej lidze, to już rola, mam nadzieję nowego zarządu. To jest coś co musi się już naprawdę dokonać w Pogoni.
Łukasz
13-05-2026 07:57
Ech, znowu mi ulicy nie zrobią tylko jakieś przepalanie kasy. Jakbym chciał oglądać piłkę nożną to mogę jechać 40 km do Wawy (albo na Ekstraklasę albo na 1 ligę). Po co to komu ?
Zawiedzony mieszkaniec
13-05-2026 14:47
Pan Łukasz ma wiedzę czysto teoretyczną i tylko widzi to w czarnych barwach. Koszty gry w Pruszkowie są znacznie niższe, murawa może pozostać na razie a trybuny będą budowane i jak policzyć:( przetarg,odwołania ,pozwolenia,uzgodnienia i inne badziewie) to budowa ruszy w 2 kwartale 2027 . Więc następny sezon będziemy grali przy al. Mokronowskich. Owszem Pruszków chciałby aby Pogoń grała u nich bo to oni spadną do drugiej ligi i pieniążki by się przydały. Reszta w rękach zawodników bo to oni będą tymi którzy swoją grą zdecydują w której lidze zagramy.
Wierny kibic
13-05-2026 18:58
Powiat grodziski wybrał firmę, która zajmie się rozbudową ul. Jabłoniowej w Urszulinie. Inwestycja pochłonie blisko 2 mln.
Dziś po południu doszło do awarii kilku popularnych aplikacji. Nie działa Facebook, problemy ma też Messenger oraz Instagram.
Zostało już niewiele czasu, aby zgłosić swój projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w Grodzisku Mazowieckim. Mieszkańcy mają na to czas do 15 czerwca.
W dwa dni policjanci ze stołecznego garnizonu zatrzymali aż 191 osób poszukiwanych m.in. na podstawie listów gończych. Zatrzymania miały miejsce również na terenie powiatu grodziskiego m.in. w Milanówku i Chrzanowie Dużym.
Pod koniec czerwca wejdzie w życie wakacyjny rozkład jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Wiadomo już jak będą kursować wukadki w czasie letniej przerwy od szkoły.
Już 13 czerwca w grodziskiej hali przy ul. Westfala odbędzie się Wielka Gala Taneczna w szczytnym celu. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie chorego Antosia.
Rusza przebudowa przepustu w Domaniewie na terenie gminy Brwinów. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie się obywał wahadłowo.
W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.