reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Pogoń w procesie licencyjnym na kolejny sezon. Zagra na swoim stadionie? Jest oświadczenie klubu

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Dawid PałdynaPogoń w procesie licencyjnym na kolejny sezon. Zagra na swoim stadionie? Jest oświadczenie klubu - Grodzisk News


Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.



–Klub złożył komplet dokumentów w procesie licencyjnym dotyczącym możliwości gry w rozgrywkach Betclic 1. Ligi w sezonie 2026/2027. Ze względu na trwające prace modernizacyjne na stadionie w Grodzisku Mazowieckim, jako stadion zastępczy wskazany został obiekt w Pruszkowie – czytamy w oświadczeniu Pogoni Grodzisk.

Włodarze klubu podkreślają w nim, że trwa modernizacja stadionu przy Alei Mokronoskich 4. Do końca maja gotowe powinno być nowe oświetlenie na obiekcie, które spełniać będzie wymogi licencyjne dla pierwszej ligi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A to nie koniec stadionowej metamorfozy. – W najbliższych dniach zostanie również ogłoszony przetarg na przebudowę trybuny, która zapewni odpowiednią ilość miejsc dla kibiców. Równolegle trwają prace projektowe dotyczące pomieszczeń tymczasowych pozwalających na rozgrywanie meczów Betclic 1 Ligi. Zarówno Miasto Grodzisk Mazowiecki, jak i Klub pracują nad tym, aby nowy ligowy sezon rozpocząć przy M4 – zapowiada Pogoń w oświadczeniu

Jednocześnie warto zaznaczyć, że grodziski klub wziął udział w procesie licencyjnym na grę w PKO BP Ekstraklasie w nadchodzącym sezonie. Nie otrzymał jednak od piłkarskiej centrali owej licencji.

–Sam udział naszego klubu w procesie licencyjnym na poziomie PKO BP Ekstraklasy pokazuje, jaką długą i ciężką drogę Pogoń przeszła w ostatnich latach. Mamy świadomość, że część wymogów licencyjnych wymaga dalszego rozwoju organizacyjnego klubu oraz odpowiedniego przygotowania formalnego a także finansowego i infrastrukturalnego – powiedział w klubowym oświadczeniu prezes Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Pełna treść oświadczenia tutaj.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

To oświadczenie to przygotowanie kibiców, że kolejny sezon, jeśli go zagramy w pierwszej lidze, to zagramy go w Pruszkowie. A tu wnioski płynące z tego oświadczenia:

1. Sezon 26/27 zagramy na 100% w Pruszkowie
2. Warunkiem gry na własnym obiekcie jest nie tylko trybuna i oświetlenie, ale też podgrzewana murawa i w ogóle boisko które się do tego nadaje
3. Koszt wybudowania systemu podgrzewania i nowej płyty VS wynajmowanie boiska w Pruszkowie. Koszta budowy, pomijając terminy i przetargi, to ok. 10 mln złotych, następnie należy zabezpieczyć środki na utrzymanie tej instalacji w przypadku takiej potrzeby. Wynajmowanie boiska w Pruszkowie za 17 meczów to ~ 1 mln 200 tysięcy. Mamy więc do czynienia z wyborem bardziej ekonomicznym.
4. Budowa trybuny, pozwolenia, pozyskiwanie środków na to wkracza już w naprawdę zaawansowane prace, to też można przeczytać w oświadczeniu. A to oznacza, że za chwilę tamten teren stanie się placem budowy, na który nie wejdą kibice, a bez kibiców i minimalnych wpływów za bilety nasz klub grać nie może.
5. Budowa trybuny, to spokojnie dwa lata. Łącząc kropki, możemy być pewni, że jeśli Pogoń wystartuje w ogóle w 1 lidze... Będzie to ostatni sezon. Następnie spadniemy do 2 ligi i zapewne mecze w niej rozgrywać będziemy w zaprzyjaźnionym LTC (w niedalekiej przyszłości, należy spodziewać się informacji, że ich obiekt spełnia wymogi).

Owszem. Po wybudowaniu trybun, powstanie nowe boisko ale już bez podgrzewanej murawa, nie ma takiego wymogu w 2 lidze. To czy utrzymamy się w drugiej lidze, to już rola, mam nadzieję nowego zarządu. To jest coś co musi się już naprawdę dokonać w Pogoni.

Łukasz
13-05-2026 07:57

Ech, znowu mi ulicy nie zrobią tylko jakieś przepalanie kasy. Jakbym chciał oglądać piłkę nożną to mogę jechać 40 km do Wawy (albo na Ekstraklasę albo na 1 ligę). Po co to komu ?

Zawiedzony mieszkaniec
13-05-2026 14:47

Pan Łukasz ma wiedzę czysto teoretyczną i tylko widzi to w czarnych barwach. Koszty gry w Pruszkowie są znacznie niższe, murawa może pozostać na razie a trybuny będą budowane i jak policzyć:( przetarg,odwołania ,pozwolenia,uzgodnienia i inne badziewie) to budowa ruszy w 2 kwartale 2027 . Więc następny sezon będziemy grali przy al. Mokronowskich. Owszem Pruszków chciałby aby Pogoń grała u nich bo to oni spadną do drugiej ligi i pieniążki by się przydały. Reszta w rękach zawodników bo to oni będą tymi którzy swoją grą zdecydują w której lidze zagramy.

Wierny kibic
13-05-2026 18:58

pokaż wszystkie komentarze (10)


AKTUALNOŚCI

Rozbudowa ul. Jabłoniowej w Urszulinie za 2 mln zł

Powiat grodziski wybrał firmę, która zajmie się rozbudową ul. Jabłoniowej w Urszulinie. Inwestycja pochłonie blisko 2 mln.

Globalna awaria Facebooka i innych popularnych aplikacji [AKTUALIZACJA]

Dziś po południu doszło do awarii kilku popularnych aplikacji. Nie działa Facebook, problemy ma też Messenger oraz Instagram.

Ostatnie dni, aby zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego

Zostało już niewiele czasu, aby zgłosić swój projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w Grodzisku Mazowieckim. Mieszkańcy mają na to czas do 15 czerwca.

Duża akcja policji. Blisko 200 osób zatrzymanych

W dwa dni policjanci ze stołecznego garnizonu zatrzymali aż 191 osób poszukiwanych m.in. na podstawie listów gończych. Zatrzymania miały miejsce również na terenie powiatu grodziskiego m.in. w Milanówku i Chrzanowie Dużym.

Wakacyjny rozkład jazdy na WKD

Pod koniec czerwca wejdzie w życie wakacyjny rozkład jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Wiadomo już jak będą kursować wukadki w czasie letniej przerwy od szkoły.

Wielka taneczna gala charytatywna już w sobotę!

Już 13 czerwca w grodziskiej hali przy ul. Westfala odbędzie się Wielka Gala Taneczna w szczytnym celu. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie chorego Antosia.

Rusza przebudowa przepustu. Będą utrudnienia

Rusza przebudowa przepustu w Domaniewie na terenie gminy Brwinów. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie się obywał wahadłowo.

Tenisowe emocje w Kozerkach. Mistrzostwa Polski U14 zakończone

W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.