reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Pogoń traci punkty... i powiększa przewagę

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Pogoń Grodzisk MazowieckiPogoń traci punkty... i powiększa przewagę - Grodzisk News


Piłkarze grodziskiej Pogoni zremisowali na własnym stadionie z Rekordem Bielsko-Biała. Mimo utraty punktów, udało się minimalnie zwiększyć przewagę w tabeli nad trzecią Wieczystą Kraków, która swój mecz przegrała.


W spotkaniu dwóch beniaminków faworytem była Pogoń, ale to Rekord w tym roku jeszcze poniósł porażki. To wcale nie musiał być łatwy mecz i... nie był.

REKLAMA

Już w drugiej minucie Rekord pokazał, że nie przyjechał do Grodziska tylko się bronić - Daniel Świderski z narożnika pola karnego oddał mocny i celny strzał, który zmusił Dmytro Sydorenkę do wysiłku, ten odbił piłkę przed siebie i niewiele brakowało, aby Jan Ciućka dopadł do piłki i miał okazję do dobitki. Skończyło się jednak na strachu. Pogoń odpowiedziała w 10. minucie groźnym strzałem z 15. metrów Jakuba Lisa, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Trzy minuty później eksplozja radości na stadionie przy al. Mokronoskich – Jakub Apolinarski celnie dośrodkował, a Kamil Odolak głową skierował piłkę do siatki. W 17. minucie piłka zatrzepotała w bramce Pogoni, ale gracz Rekordu był na ewidewntnym spalonym i arbiter gola nie uznał. W 23. minucie Aleksander Gajgier groźnie uderzył głową, ale świetnie zachował się w bramce Wiktor Kaczorowski. Chwilę później Matheus Dias zdaniem arbitra faulował rywala na drugą żółtą kartkę i gospodarze resztę spotkania musieli grać w osłabieniu. W 35. minucie Mateusz Klichowicz dostał świetne prostopadłe podanie od Jakuba Kempnego i z oddał strzał z ostrego kąta, ale Sydorenko dobrze obronił. Tuż przed przerwą strachu napędził gospodarzom Sydorenko, który wybijając piłkę trafił w plecy napastnika rywali, ale pierwszy dopadł do piłki i zażegnął niebezpieczeństwo.

Po przerwie Rekord próbował odrobić straty. W 52. minucie miał świetną okazję, ale Mateusz Pańkowski z siedmiu metrów nie trafił w światło bramki. Chwilę później to jednak Pogoń cieszyła się z gola – po dośrodkowaniu Jakuba Apolinarskiego piłka trafiła do Kacpra Łosia, który oddał strzał, a tor lotu zmienił Kamil Odolak i futbolówka wpadła do bramki. Po golu na 2:0 Pogoń dostała „wiatru w żagle” i próbowali: najpierw Apolinarski, a za chwilę Damian Jaroń. W 64. minucie mecz mógł właściwie „zamknąć” Jakub Lis. Po akcji rywali gracz Pogoni ruszył z piłką na bramkę Rekordu jeszcze ze swojej połowy, obrońcy nie mogli go dogonić i stanął sam na sam z bramkarzem gości. Ten jednak świetnie wybronił. Kolejną okazję na 3:0 miał Jakub Apolinarski, też po szybkiej kontrze. Gracz gospodarzy w polu karnym „położył” na zamach jednego obrońcę, ale strzał zablokował nadbiegający drugi defensor Rekordu. W 73. minucie groźnie uderzał Ciućka, ale dobrze interweniował Sydorenko. Cztery minuty później Rekord zdobył kontaktową bramkę – w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Świderski i kopnął piłkę do siatki. Za chwilę było już 2:2 – Kacper Kasprzak płasko dośrodkował z prawej strony, a piłka trafiła do Szczepana Muchy, który strzelił po długim rogu pokonując bramkarza Pogoni. Obie drużyny jeszcze próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale „piłkę meczową” miał na nodze w 90. minucie Igor Korczakowski. Pomocnik dopadł do wybitej piłki na 11. metr, oddał strzał na siłę, ale bardzo niecelnie.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Mimo gry przez większość meczu w osłabieniu z wyniku z pewnością Pogoń nie może być zadowolona. Sytuacji do podwyższenia prowadzenia nie brakowało. Zabrakło jedynie skuteczności. Słowa uznania należą się Rekordowi, który zagrał odważnie z wyżej notowanym rywalem.

Plusem zdobytego punktu jest zwiększenie przewagi do siedmiu punktów nad trzecią w tabeli Wieczystą Kraków. Patrząc na to z drugiej strony, Pogoń w dwóch ostatnich meczach zdobyła jeden punkt. Gdyby je wygrała, miałaby już aż 13 punktów przewagi nad drużyną z Małopolski i niemal pewny awans. Wciąż jednak jest w znakomitej pozycji, bowiem 11 maja czeka nas jeszcze mecz między Wieczystą a Polonią. Oznacza to, że któraś z drużyn straci punkty (a może i obie) więc będzie kolejna szansa na zwiększenie dystansu.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)
Bramki: Odolak 13’, 54’ – Świderski 77’, Mucha 79’
Czerwona kartka: Dias 25’


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Nie da się ukryć, że wiosną gra i punktuje słabiej. Prowadzi bo Wieczysta gra tragicznie i bez zbytniej motywacji. Taki wyścig żółwi, gdzie tylko Bytom gra nieco lepiej.

Dobiadz
27-04-2025 13:23



AKTUALNOŚCI

Atak na taksówkarza. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

18-latek, który jest podejrzany o zaatakowanie nożem kierowcy taksówki na ul. Zachodniej w Milanówku usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policja z Grodziska Mazowieckiego przekazała też swoje ustalenia co do przebiegu zdarzenia.

CPK. Ankieterzy odwiedzą mieszkańców

Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała o planowanych na najbliższy miesiąc badaniach opinii publicznej na terenie dziewięciu gmin. Wśród nich są Grodzisk, Baranów i Jaktorów.

Rowerem do Warszawy wzdłuż torów WKD. Jest umowa na koncepcję trasy!

Wczoraj w Grodzisku podpisano umowę na opracowanie koncepcji drogi rowerowej wzdłuż torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej, która ma biegnąć z Grodziska do granic Warszawy.

Co grają w kinach?

Siedem filmów znalazło się w repertuarze grodziskich kin na najbliższe dni. Dla fanów Wojciecha Smarzowskiego kino w Centrum Kultury przygotowało nie lada gratkę – spotkanie autorskie z reżyserem po jednym z seansów jego najnowszego filmu „Dom dobry”.

Jagiellonia górą w starciu z Pogonią

Piłkarze Jagiellonii Białystok wysoko wygrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w piątkowym meczu towarzyskim. Mecz odbył się na boisku treningowym przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.

1,5 kilometra drogi powiatowej zyska nową nawierzchnię

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim zamierza wzmocnić nawierzchnię drogi powiatowej w miejscowości Kopiska w gminie Baranów.

Tomasz Bolewski z tytułem Mistrza Europy!

Grodziszczanin Tomasz Bolewski nie zwalnia tempa i sięga po kolejne laury w sportach sylwetkowych. Tym razem zdobył pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy w zawodach WFF European Championship, które odbyły się w Warszawie.

Napad na taksówkarza w Milanówku. Jest oświadczenie właściciela firmy

Właściciel firmy taksówkarskiej Lajk Taxi Marek Omieciński wydał oświadczenie dotyczące napadu na jednego z jego pracowników. Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek w Milanówku.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2025 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.