27

03 2022

Pogoń przegrywa z Hutnikiem. Utrzymanie coraz dalej

Zawodnicy grodziskiej Pogoni przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków, który również walczy o utrzymanie. Bramkę podopieczni Krzysztofa Chrobaka stracili na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

To było bardzo ważne spotkanie. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, przed meczem Pogoń miała dwa punkty więcej, a zwycięstwo zwiększyłoby szanse na utrzymanie. Na jesieni Pogoń wygrała u siebie 2:1 i tutaj liczyła na podobny rezultat.

I początek dał nadzieję, że Pogoń wywiezie punkty z Krakowa. Już w 4. minucie spotkania Michał Wrzesiński uwolnił się spod opieki obrońców i z narożnika pola karnego trafił w słupek. Jednak Hutnik był zdeterminowany i coraz groźniej atakował. Kilka minut później Artur Haluch bez problemu obronił strzał z 16 metrów Miłosza Drąga, a chwilę później Sławomirowi Chmielowi nie udało się sfinalizować akcji. Hutnik nacierał, a Pogoń starała się kontrować i szukać stałych fragmentów gry. W 19. minucie z rzutu wolnego spróbował Jakub Kołaczek, ale świetnie interweniował Bartłomiej Frasik. Kilka minut później „szczęścia spróbował” Mateusz Wyjadłowski, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. W 43. minucie znów groźny był Wrzesiński, który ponownie obił obramowanie bramki, ale tym razem z 14 metrów trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron Pogoń ruszyła do ataku, ale dobrze w obronie grali gospodarze, a gdy udało się dojść do dogodnej sytuacji w bramce nieźle spisywał się Frasik. Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 85. minuty. Piłkę z autu na wysokości pola karnego wyrzucali gracze Hutnika, ta na linii pola karnego trafiła do Krystiana Lelka, który świetnie się obrócił z obrońcą na plecach, wdarł się w „szesnastkę” i strzałem z kilku metrów w długi róg pokonał Halucha.

Po tym ciosie Pogoń już się nie podniosła i mecz zakończył się zwycięstwem Hutnika 1:0 co stawia zespół z Grodziska w bardzo trudnej sytuacji. Do końca sezonu pozostało dziewięć spotkań, a do pierwszej bezpiecznej czyli 14. lokaty grodziszczanie tracą dziewięć punktów (ale zajmujący to miejsce zespół z Kalisza ma jeden mecz mniej), a 10 oczek do zajmującej 13. miejsce Pogoni Siedlce.

Kolejne ważne spotkanie już za tydzień – Pogoń zmierzy się u siebie właśnie z Pogonią Siedlce.

Hutnik Kraków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramki: 85’ Lelek

Hutnik: Frasik – Stasik, Hoyo-Kowalski, Jurkowski, Jaklik – Elorhan (65′ El Bouh), Drąg, Andrzejewski (89′ Becht), Świątek (79′ Lelek), Wyjadłowski (79′ Kitliński) – Chmiel (89′ Łapczyński)

Pogoń: Haluch – Theus (59′ Sarmiento), Gładysz, Łoś, Sławek – Apolinarski (59′ Zimmer, 82′ Choroś), Owczarek, Kołaczek, Wrzesiński, Sacharuk (70′ Kalinowski) – Bortniczuk

Zatrważająca taktyka w drugiej połowie z ustawieniem trójką z przodu i siedmioma z tyłu, gdzie dziura między obroną, a atakiem wynosiła pół boiska i bramkarz posyłał długie lagi do przodu, które cały czas padały łupem Hutnika. Niestety przy takiej taktyce nie ma szans na utrzymanie w II lidze. Zero środka pola, zero skrzydeł, wieczny problem z wyprowadzeniem i rozegraniem piłki.