grille gazowe

24

10 2021

Pogoń przegrywa w Elblągu

Pogoń Grodzisk przegrała w meczu 14. kolejki piłkarskiej drugiej ligi z Olimpią Elbląg 0:1. Podopieczni Krzysztof Chrobaka nie potrafili udokumentować golem przewagi na boisku, którą mieli przez większą część meczu.

Do 20. minuty oba zespoły prezentowały grę pozycyjną, bez wyraźniejszej przewagi którejś ze stron. Wówczas dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze z Elbląga. Po akcji w kontrataku Hubert Krawczun pokonał Artura Halucha. Pogoń chciała odpowiedzieć tuż po wznowieniu gry ze środka boiska. Mateusz Lisowski oddał bardzo dobry strzał w polu karnym Olimpii, ale dobrze w tej sytuacji spisał się bramkarz elbląskiej ekipy.

Chwilę później jeszcze jedną okazję miała Olimpia. Wynik do przerwy nie uległ jednak zmianie. W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie, jak w pierwszej: czerwono-biali mieli inicjatywę, dużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili rozmontować obrony Olimpii.

W 70. minucie mogło być 2:0, ale grodziską drużynę wybronił Haluch. Niespełna kwadrans później w Pogoni doskonałą okazję do wyrównania miał Mateusz Lisowski, ale przestrzelił.

Olimpia Elbląg 1-0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Hubert Krawczun 21

Olimpia: 12. Mateusz Dudek - 25. Adrian Piekarski, 10. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger - 7. João Guilherme, 17. Jan Sienkiewicz, 22. Klaudiusz Krasa, 8. Hubert Krawczun (88, 16. Bartosz Danowski), 23. Miłosz Kałahur - 94. Szymon Stanisławski (60, 30. Patryk Winsztal), 11. Piotr Kurbiel (60, 9. Marcin Bawolik).

Pogoń: 1. Artur Haluch - 23. Michał Zimmer (82, 27. Michał Gładysz), 8. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś, 20. Piotr Maślanka - 10. Damian Jaroń (64, 14. Michał Wrzesiński), 13. Sebastian Kobiera, 6. Jakub Kołaczek, 17. Kacper Gzieło (74, 22. Filip Sobiecki), 7. Mateusz Lisowski - 77. Wojciech Kalinowski (64, 75. Aleksander Theus).