11

06 2017

Pogoń przegrywa w Ciechanowie

Pogoń przegrywa w Ciechanowie - Grodzisk News

Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka doznali pierwszej porażki w rundzie wiosennej. W Ciechanowie Pogoń grająca w mocno rezerwowym składzie przegrała 2:4 z miejscowym MKS-em.

Na ten mecz pojechaliśmy w składzie w którym to brakowało kilku graczy którzy w przekroju całego sezonu najczęściej pojawiali się na murawie. Mowa tutaj chociażby o naszym kapitanie Damianie Jaroniu, Kubie Kołaczku, Michale Strzałkowski, Michale Żółtowskim, Andrzeju Krajewskim...

W tej sytuacji szansę gry otrzymali zawodnicy aspirujący do gry w pierwszym składzie. Pomimo porażki trzeba odnotować iż nasi młodzi gracze pokazali się z dobrej strony. Na myśli nie mamy tylko strzelonych bramek ale i kilku stworzonych sytuacji w których brakowało trochę większego spokoju i doświadczenia dzięki którym pewnie piłka w siatce gospodarzy lądowałaby częściej niż 2 razy.

Mecz w pierwszej części gry był wyrównany. Jednak to Ciechanowianie jako pierwsi zdobyli gola. W 25. minucie bramkę zdobył Lemanek. W tej odsłonie więcej goli już nie zobaczyliśmy.

Drugą część gry lepiej rozpoczeli gospodarze którzy wyraźnie przycisneli Pogoń. Pomimo dzielnie stawianego oporu przez Pogoń miejscowy MKS w 50 minucie podwyższa prowadzenie. W 55 minucie zawodnicy z Ciechanowa którzy ten mecz traktowali niezwykle prestiżowo zdobyli trzecią bramkę. Wszak pokonać lidera to zawsze wielka sprawa. W 60 minucie ambitnie grający GKS zdobywa bramkę. I to jaką! W samo okienko trafił Sebastian Szewczyk. Stadiony świata! W 64 minucie MKS ponownie ponownie strzela czym zdobywa swojego czwartego gola. W 70 minucie Maciek Wilanowski strzela ostatnią jak się później okazało bramkę na stadionie w Ciechanowie.

Na uwagę zasługuje też fakt debiutu dwóch zawodników Pogoni w rozgrywkach ligowych. Na boisku po raz pierwszy pojawili się juniorzy Pogoni - Mateusz Skorupa i Szymon Leszczyński! Gratulujemy i życzymy kolejnych występów!

Przegraliśmy ale jak wiemy ta porażka nie ma większego wpływu na naszą pozycję w lidze. Naszą grupę już wygraliśmy. Do rozegrania mamy jeszcze jedno spotkanie. W sobotę 17 czerwca o godzinie 17:00 w Grodzisku zmierzymy się z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. A później baraże z Victorią Sulejówek...

MKS Ciechanów - Pogoń Grodzisk 4:2 ( 1:0)

Bramki dla Pogoni: Sebastian Szewczyk, Maciek Wilanowski

Skład Pogoni: Balawejder, Stasz (87' Skorupa ), Panufnik, Pałuba, Pietraszek, Kamiński, Enow, Szymerski, Szewczyk, Kosiorek (87' Leszczyński), Wilanowski