28

07 2022

Pogoń odpada z Pucharu Polski

Piłkarze Pogoni Grodzisk Maz. przegrali w środę ze Stalą Rzeszów i odpadli z Pucharu Polski.

Faworytem tego spotkania bez wątpienia był ubiegłoroczny zwycięzca II-ligowych rozgrywek Stal Rzeszów, który na dodatek występował na własnym boisku, a także miał już za sobą dwa mecze w pierwszej lidze w tym sezonie (remis i porażka). Do tego w swoim składzie ma wielu graczy z doświadczeniem w Ekstraklasie jak Paweł Oleksy czy Patryk Małecki.

Jednak Pogoń do tego meczu przystąpiła bez kompleksów i starała się raz po raz zaskoczyć faworyzowanych gospodarzy. Ci się odgryzali, ale generalnie pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane.

Jednak już na początku drugiej odsłony Stal mogła wyjść na prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu w pole karne strzał oddał jeden z graczy gospodarzy, ale świetną interwencją popisał się Mateusz Małecki, golkiper Pogoni. Udana akcja napędziła gospodarzy, który coraz odważniej meldowali się pod bramką Pogoni, ale zespół z Grodziska nie zamierzał poddać się bez walki i groźnie kontrował, a w 69. minucie zabrakło niewiele, aby to Pogoń prowadziła. Chwilę później było już 1:0 – po dośrodkowaniu w pole karne ładnym strzałem głową Dawid Olejarka pokonał Małeckiego. Stal zepchnęła Pogoń do defensywy i przeprowadzała kolejne groźne akcje.

Ostatecznie wynik się już nie zmienił drużyna z Grodziska Mazowieckiego odpadła z Pucharu Polski. Pierwszy ligowy mecz Pogoni zaplanowano na 6 sierpnia. Rywalem będą rezerwy warszawskiej Legii.

Stal Rzeszów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramka: 71’ Olejarka

Stal: Kaczorowski, Marczuk, Góra, Oleksy (72’ Danielewicz), Głowacki, Poczobut, Kotwica (72’ Wolski), Kłos, Sadłocha (60’ Olejarka), Piątek (60’ Małecki), Prokić (60’ Michalik)

Pogoń: Małecki, Zembrowski (78’ Karasek), Łoś, Szczudliński, Widejko, Sacharuk, Gzieło (57’ Keller), Kołaczek (78’ Dias), Jaroń (65’ Wyszkowski), Wrzesiński (57’ Jean Franco), Strzałkowski.