30

09 2018

Pogoń nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki

Pogoń nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki - Grodzisk News

Zawodnicy grodziskiej Pogoni nie zwalniają tempa i pokonują kolejnego rywala. Tym razem ?na warsztat? wzięli MKS Piaseczno.

Pogoń jechała w sobotę do Piaseczna mając na koncie komplet zwycięstw. Podopieczni Roberta Moskala wygrali wszystkie osiem spotkań ligowych tego sezonu. Jednak ich najbliższy rywal radzi sobie niewiele gorzej, bo miał na koncie tylko jedną porażkę i jeden remis. Pozostałe spotkania wygrywał. Zapowiadał się więc ciekawy mecz.

Początek meczu to było badanie się przez oba zespoły, dominowała zachowawcza gra. Jednak 32. minucie impas przerwał Adrian Grabowski, który otworzył wynik meczu po podaniu Norberta Jędrzejczyka. Dwie minuty później jeden z zawodników gospodarzy dotknął piłki ręką i arbiter wskazał na 11. metr. Rzut karny na gola pewnie zamienił Damian Jaroń. Chwilę później mogło być 3:0 dla Pogoni, ale piłka po strzale Jakuba Kołaczka trafiła w poprzeczkę. Niedługo potem rywale strzelili kontaktowego gola, ale jak się okazało, tego dnia na nic więcej nie było ich stać. Po zmianie stron Pogoń przypieczętowała zwycięstwo. W 52. minucie bramkę na 3:1 strzelił Patryk Szymański.

Po dziewięciu kolejkach Pogoń Grodzisk ma aż 27 punktów, trzy więcej niż druga Pilica Białobrzegi.

MKS Piaseczno ? Pogoń Grodzisk 1:3 (1:2)
Bramki: Grabowski, Jaroń, Szymański

Skład Pogoni: Przyrowski ? Skorupa (Pieczyński), Jędrzejczyk, Kołaczek, Enow ? Jaroń D., Małkowski, Krajewski, Łabęda (P. Jaroń), Grabowski (Pietraszek) ? Szymański (85 Strzałkowski)