reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

09 2022

Pogoń nadal niepokonana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Pogoń nadal niepokonana - Grodzisk News


W meczu ósmej kolejki III ligi piłkarskiej Pogoń Grodzisk zremisowała na własnym stadionie z silną Legionovią Legionowo 1:1. Oba zespoły podzieliły się więc punktami i nadal sąsiadują ze sobą w czołówce tabeli.


Dodatkowym powodem do satysfakcji dla grodziskiej ekipy jest fakt, że wciąż nie poniosła porażki. Ma na koncie cztery remisy i cztery zwycięstwa. A i postawa czerwono-białych w pierwszej połowie sobotniego starcia wskazywała, że dopisze sobie w meczu z Legionovią kolejne trzy punkty. Pogoń grała bardzo dobrze i zdominowała wydarzenia na boisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Efektem tego był gol na 1:0, którego w 30. minucie strzelił Michał Wrzesiński. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Patrząc z perspektywy Pogoni można by rzecz, że było tylko 1:0, gdyż nasi piłkarze mieli kilka bardzo klarownych sytuacji ku temu, by wpakować piłkę do siatki rywali.

Po przerwie gra się wyrównała i coraz groźniejsze sytuacje stwarzali goście z Legionowa. Jedną z nich zamienili na bramkę, którą zdobył Patryk Koziara w 63. minucie. Takim wynikiem zakończył się mecz, który to rezultat Pogoń nie do końca satysfakcjonuje, ale jest cenny.

– Ten mecz możemy ocenić z perspektywy dwóch połów. W pierwszej graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy zdecydowaną przewagę, kontrolę nad spotkaniem i zasłużone prowadzenie. W drugiej połowie niby obraz gry się zmienił, ale i tak mieliśmy więcej klarownych sytuacji, których niewykorzystanie się zemściło. Gra się wyrównała. Legionovia też miała swoje sytuacje, może nie tak dobre jak nasze, ale w drugiej połowie mogło się różnie skończyć. Szanujemy ten wynik, choć nie jesteśmy z niego do końca zadowoleni. Każdy punkt się liczy, długi sezon przed nami, dalej pracujemy i będziemy chcieli w każdym meczu walczyć o zwycięstwo – powiedział na konferencji prasowej trener Pogoni Mateusz Dudek.

Szkoleniowiec Legionovii sprawiał wrażenie bardziej zadowolonego z wyniku. – Trudny mecz na trudnym terenie. Uważam, że obecny zespół Pogoni jest jest lepszy od tego, który dwa lata temu wywalczył awans do II ligi. Ma więcej jakości piłkarskiej, a jej model gry wygląda na lepiej zorganizowany i skuteczniejszy. Wyniki Pogoni, która jako jedyna w tym sezonie nie przegrała meczu, tylko to potwierdzają – powiedział Michał Piros, trener drużyny z Legionowa. – Myślę, że przegrywając 0:1 do przerwy powinniśmy bardzo szanować zdobyty punkt. Potrafiliśmy merytorycznie poukładać naszą grę, zmienić ją w konkretnych aspektach i to przyniosło efekt w postaci sytuacji, które mieliśmy w drugiej połowie. Prócz bramki był też słupek. Dobra reakcja zespołu i na pewno zagraliśmy odważniej niż w pierwszej części. Czy remis jest sprawiedliwy? To był mecz, w którym jedna i druga ekipa mogły zdobyć wszystko albo nic. Dlatego myślę, że i my, i Grodzisk będziemy szanowali ten punkt, bo spotkały się dziś po prostu dwa dobre zespoły – dodał Piros.

W najbliższą sobotę w dziewiątej kolejce ligowych zmagań Pogoń zagra w Białymstoku z drugim zepołem Jagiellonii. Start 24 września o godz. 12.30.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.