25

05 2023

Pogoń na remis z Sokołem Ostróda

Nie w pełni szczęśliwa dla piłkarzy grodziskiej Pogoni okazała się 30. kolejka ligowych zmagań rozgrywana w środku tygodnia. Podopieczni Mateusza Dudka nie zdołali wywieźć kompletu punktów z Ostródy – zremisowali z tamtejszym Sokołem 2:2.

Można by powiedzieć, że to zarazem tylko i aż remis. „Tylko”, bowiem komplikuje Pogoni wyścig o awans do drugiej ligi, za to „aż”, bo grodziszczanie doprowadzili do wyniku remisowego ze stanu 0:2 dla gospodarzy środowego meczu.

Sokół objął prowadzenie w 33. minucie. Dośrodkowanie z okolic lewego górnego rogu pola karnego ładnym strzałem głową wykończył Artem Lehostajew i pewnie pokonał bramkarza Pogoni Dmytra Sydorenkę, jeszcze przed przerwą gospodarze mogli na gola zamienić błąd grodziskiej defensywy przy wyprowadzaniu piłki. Choć futbolówka znalazła się w siatce po raz drugi, to sędzia bramki nie uznał, gdyż jeden z graczy Sokoła w polu karnym był na spalonym.

Do przerwy zatem 1:0 dla gospodarzy, ale kibice Pogoni liczyli, że oblicze meczu odmieni się w drugiej połowie. Zamiast tego drugi gol dla Sokoła. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Święty, który skutecznie wykończył szybki kontratak Sokoła.

Takie otwarcie drugiej połowy musiało podziałać na piłkarzy Pogoni jak zimny prysznic. Zabrali się do odrabiania strat. Zaznaczona dominacja w środkowej strefie boiska i coraz liczniejsze akcje przed bramką gospodarzy zaowocowały trafieniem Szymona Lewickiego w 66. minucie. Czerwono-biali poszli za ciosem i doprowadzili do remisu w 74. minucie, tym razem za sprawą Rafała Zembrowskiego.

Mimo kolejnych prób strzelenia gola, wynik nie uległ zmianie, a Pogoń wraca z Ostródy z jednym punktem. Wynik można chyba jednak uznać za nieco rozczarowujący, ponieważ Sokół to drużyna z dołu tabeli, broni się przed spadkiem. Pogoń z kolei zgubiła cenne dwa punkty, co wykorzystali rywale i wyprzedzili grodziszczan w klasyfikacji trzeciej ligi.

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze ŁKS-u II Łódź i wygrali na wyjeździe 6:4 z Mławianką Mława. Łódzki zespół prowadzi z 58 punktami w klasyfikacji. O jeden mniej mają Legionovia Legionowo zwycięska na wyjeździe z Bronią Radom (2:1) oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrywający 4:3 z Unią Skierniewice na własnym terenie.

Pogoń jest czwarta z dorobkiem 56 oczek. O cenne trzy punkty w wyścigu po awans zagra teraz w niedzielę w Grodzisku. Jej rywalem będzie Ursus Warszawa, mecz w samo południe.

"Wynik można chyba jednak uznać za nieco rozczarowujący" No bez żartów, przecież to kompromitacja zaspołu ponić walczącego o awans. Sokół w ostatnich kilkunastu kolejkach zdobył JEDEN punkt, a teraz dopiero drugi. Szkoda czasu i klawiatury dla naszych asów, chyba, że po prostu mamy nie awansować to w takim przypadku przepraszam piłkarzy.

rbogucki
25-05-2023 15:21

Oczywiście, że mamy nie awansować, bo Grodziska nie stać na grę w II lidze i ten stan będzie trwał dopóki nie znajdzie się prywatny sponsor. Niestety dziś pieniądze wygrywają z prawdziwą sportową rywalizacją.