grille gazowe

12

11 2022

Pogoń liderem 3. Ligi!

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki wygrali na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Gola na wagę trzech punktów strzelił Michał Strzałkowski.

Stawka tego meczu była bardzo duża, bowiem zwycięzca spotkania mógł zostać liderem (Pogoń) lub współliderem (Świt). Prowadząca dotychczas Legionovia przegrała swój mecz i ma na koncie 30 punktów, tuż za nią były Mławianka Mława i Pogoń Grodzisk z dorobkiem 28 „oczek”, a jeden punkt mniej od nich miał Świt.

Szansa na przywiezienie z Nowego Dworu Mazowieckiego trzech punktów wydawała się o tyle prawdopodobna, że Pogoń trudne chwile ma już za sobą, a z tymi Świt się właśnie mierzy – dość powiedzieć, że ostatnie ligowe zwycięstwo odnotował 1 października, czyli ponad miesiąc temu.

Pogoń bardzo dogodną okazję miała w 8. minucie spotkania, gdy obrońca Świtu podał piłkę do własnego bramkarza, a piłka w polu karnym odbiła się od jego nogi a następnie ręki. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni z 14 metra od bramki. Do piłki podeszli Damian Jaroń i Jakub Kołaczek – pierwszy wystawił piłkę drugiemu, ale piłka otarła się od rywala i poleciała wysoko nad poprzeczką. W 10. minucie powinno być 1:0 dla Pogoni, bowiem bramkarz gospodarzy popełnił fatalny błąd i podał piłkę prosto pod nogi znajdującego się na 30. metrze Jaronia, który tuż przed polem karnym (wydaje się, że przypadkowo) zagrał piłkę piętą do Michała Strzałkowskiego, a ten technicznym strzałem chciał umieścić piłkę w siatce, ale nie trafił w bramkę. W 29/ minucie swoją okazję mieli też gospodarze, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z 5 metrów głową przestrzelił Arkadiusz Ciach. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron odważniej do ataku ruszyli gospodarze i bywało groźnie pod bramką Pogoni, ale generalnie zawodnicy z Grodziska dobrze się bronili, a gdy trzeba było to ofiarnie blokowali strzały rywali jak w 55. minucie gdy z woleja z 8 metrów strzelał Jarosław Jampol, a zablokował to Rafał Zembrowski.W 76. minucie eksplozja radości na ławce Pogoni, bowiem piłkę w zamieszaniu w polu karnym z dwóch metrów w bramce umieścił Michał Strzałkowski.

Świt próbował wyrównać, ale Pogoń nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i po tym meczu została liderem 3. Ligi! Drużyna Mateusza Dudka ma punkt przewagi nad drugą Legionovią.

Świt Nowy Dwóch Mazowiecki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Strzałkowski 76’

super! oby dowieźli na koniec sezonu.

Marysia
13-11-2022 10:40

W II i III lidze były ustawiane mecze, afera na całą Polskę, w prawdziwych (a nie portalach urzędowych), poważnych mediach. Grodzisk i pogoń też są w to zamieszani???