jacuzzi ogrodowe

31

05 2024

Pogoń Grodzisk w finale Mazowieckiego Pucharu Polski! A jutro ostatni ligowy wyjazd

1 - Grodzisk News

Piłkarze Pogoni Grodzisk powtórzyli sukces zeszłego sezonu – ponownie awansowali do finałowego pojedynku o Mazowiecki Puchar Polski. Przepustkę do finału podopieczni Marcina Sasala zdobyli dzięki zwycięstwu nad Legionovią Legionowo 3:1. Już w sobotę zaś nasi piłkarze wybiorą się na ostatni mecz wyjazdowym w tym sezonie ligowym: ich rywalami będą piłkarze Pilicy Białobrzegi.

W czwartek czerwono-biali podejmowali na własnym boisku Legionovię Legionowo w półfinale Mazowieckiego Pucharu Polski i byli naturalnymi faworytami tego pojedynku – nie tylko ze względu na grę przed własną publicznością, ale przede wszystkim z uwagi na formę sportową, która doprowadziła graczy Pogoni do awansu do drugiej ligi; podczas gdy ich przeciwnicy są w strefie spadkowej do niższej klasy rozgrywkowej i już nie mają szans, aby ponad nią wyskoczyć.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem graczy Pogoni. Już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Odolak. Legionovia zdołała jednak doprowadzić do wyrównania dwadzieścia minut późnej, choć okoliczności były dość niespodziewane. W wydawać by się mogło niegroźnej sytuacji w polu karnym Pogoni sfaulowany został gracz z Legionowa. Rzut karny na gola zamienił Konrad Zaklika.

Pogoń jednak nie zraziła się tą stratą i w 38. minucie ponownie wyszła na prowadzenie. Dobrze dośrodkowaną piłkę mocną głową do bramki gości skierował po raz drugi Odolak.

W 90. minucie rzut karny tym razem sędzia odgwizdał na korzyść Pogoni a wynik meczu na 3:1 ustalił Dawid Dzięgielewski.

Dużo czasu na świętowanie sukcesu jednak nie ma, bowiem już w sobotę czerwono-biali w przedostatniej kolejce ligowej zagrają na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi. Z pewnością będą chcieli podtrzymać zwycięską passę, zwłaszcza że Pilica jest ostatnią ekipą w tabeli.