25

05 2015

Podział punktów z ŁKS-em

Podział punktów z ŁKS-em - Grodzisk News

Bezbramkowym remisem zakończyło się sobotnie spotkanie Pogoni Grodzisk z ŁKS-em Łódź.

Początek spotkania był niemrawy w wykonaniu obydwu drużyn. Zarówno ekipa gospodarzy, jak i gości za cel postawiła sobie przede wszystkim nie stracić gola czego efektem gra skupiona w okolicach środkowej linii boiska. Pierwsi z marazmu wyrwali się w 19. minucie podopieczni trenera Matuszewskiego. Do piłki wybitej przez obronę ŁKS-u dobiegł Łukasz Sierociński,uderzył bardzo mocno, ale przeniósł ją nad bramką. W 42. minucie próbkę swoich umiejętności zaprezentował Mateusz Krupa świetnie broniąc strzał zawodnika z Łodzi. Dwie minuty później z ostrego kąta próbował uderzać Mateusz Gliński, ale piłka po jego strzale uderza w poprzeczkę. Po chwili atakowali goście, ale ponownie świetnie broni Krupa. Tym obiecującym fragmentem gry mieliśmy nadzieje że po przerwie zobaczymy dobre widowisko.

Tak się jednak nie stało. W 55. minucie bardzo dobrze dysponowany tego dnia Krupa broni strzał z rzutu wolnego. W 62. minucie nasz bramkarz zasłużył na wystawienie najwyższej oceny ? dwie doskonałe parady utrzymały Pogoń w grze. Od 65. minuty lekką przewagę optyczna stworzyli gracze przyjezdni, którzy każdą akcją stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. W 74. minucie Pogoń mogła się ?odgryźć?, ale piłka po strzale Piotrka Maślanki bezpośrednio z rzutu rożnego ociera się o poprzeczkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i podział punktów stał się faktem.

Patrząc z perspektywy całego spotkania wynik ten jest jak najbardziej sprawiedliwy. Dzięki temu remisowi Pogoń utrzymała 11. miejsce w tabeli.

Najbliższy mecz podopieczni Matuszewskiego rozegrają w niedzielę 31 maja kiedy to o godzinie 16:00 mierzyć się będą w Kleszczowie z miejscową Omegą. Zapraszamy!

Pogoń ? ŁKS Łódź 0:0

Skład Pogoni: Mateusz Krupa, Marek Lendzion, Piotr Maślanka, Tomek Kołodziejski, Daniel Pałuba, Mateusz Gliński, Mateusz Sołtys (63' Marcin Gregorowicz), Jakub Kołaczek, George Enow, Łukasz Sierociński, Maciej Tataj

Skład ŁKS-u: Michał Kołba, Artur Golański, Jacek Karbowniak (87' Oskar Szumer), Tomasz Kowalski, Adam Patora (38' Dawid Serafiński), Mauricio Martins, Przemysław Różycki (76' Dominik Głowiński), Robert Sierant, Aleksander Ślęzak, Marcin Zimoń