29 01 2020

Podwyżki cen biletów kolejowych tuż-tuż

29.01.2020, godz.: 12:40
Podwyżki cen biletów kolejowych tuż-tuż
fot. GrodziskNews

Już za trzy dni, od 1 lutego za bilety kolejowe zapłacimy więcej. Z podwyżkami będą musieli zmierzyć się pasażerowie zarówno Warszawskiej Kolei Dojazdowej, jak i Kolei Mazowieckich.

Bilety na wukadkę droższe o kilkanaście procent
Bilety mniejszego z przewoźników będą droższe o około 12,5-13 proc. Obecnie za bilet jednorazowy w I strefie czasowej według taryfy normalnej zapłacimy 3,6 zł, w II strefie – 4,8 zł, a III – 7 zł. Od początku przyszłego miesiąca ceny te będą kształtować się następująco: I strefa – 4,1 zł, II strefa – 5,5 zł, III strefa – 8 zł. Jeżeli chodzi o bilety miesięczne imienne to dla przykładu przejazd tam i z powrotem z Grodziska do Warszawy Śródmieście podrożeje z 216 do 248 zł. (więcej tutaj).

KM także drożej
Koleje Mazowieckie od początku lutego również szykują podwyżkę. – Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika – prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r. Podniesienie cen biletów nie rekompensuje w całości podwyżki cen energii trakcyjnej. Pozostałą część pokryje samorząd województwa mazowieckiego w postaci rekompensaty. Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 r. – poinformował w specjalnym komunikacie przewoźnik.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.