TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2016

Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów stowarzyszeniem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów stowarzyszeniem - Grodzisk News


W miniony wtorek w Brwinowie odbyła się druga wspólna sesja trzech gmin tworzących Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów ? Milanówka, Podkowy Leśnej i właśnie Brwinowa. Zdecydowano na niej m.in. o utworzeniu formalnego stowarzyszenia PTO.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podjęcie takiej uchwały ma zapewnić lepsze współdziałanie i komunikację między partnerami, a co za tym idzie skuteczniejszą realizację kolejnych projektów dla lokalnej społeczności. Głównymi celami stowarzyszenia mają być m.in. podniesienie jakości świadczonych usług publicznych, poprawa bezpieczeństwa, ochrona środowiska, promocja lokalnego potencjału kulturalnego, rozwój przedsiębiorczości, zajmowanie stanowisk w sprawach publicznych, a także obrona wspólnych interesów członków stowarzyszenia.

Ponadto podczas wtorkowej sesji gminy PTO przyjęły także kilka innych uchwał. Dotyczyły one uregulowania gospodarki wodnej na terenie PTO, strategii rozwoju terenów zielonych, strategii rozwiązywania problemów społecznych oraz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, a także planu marketingu społecznego. ? ?Podjęte uchwały są początkiem drogi, projekty wykonawcze opracowywane czy to wspólnie, czy już w poszczególnych gminach dopiero pokażą rzeczywiste problemy i będą testem jakości i woli do współpracy. Dzięki podejmowanym wspólnym projektom i traktowaniu siebie jako partnerów, a nie konkurentów zwiększamy też szansę na pozyskiwanie środków unijnych? ? zaznaczył na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Gminy PTO realizują projekt ?Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów ? poprawa spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji?. Jego realizacja ma się przyczynić do poprawy jakości życia mieszkańców, a także budowy mechanizmów partnerstwa w zakresie wspólnego rozwiązywania problemów, wykraczających poza obszar pojedynczej gminy.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.