TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

11 2022

Podsumowujemy akcję Znicz na drogach powiatu grodziskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP RypinPodsumowujemy akcję Znicz na drogach powiatu grodziskiego - Grodzisk News


Do 2 listopada włącznie trwała blisko tygodniowa akcja "Znicz". O jej podsumowanie w naszym powiecie poprosiliśmy grodziską komendę. Okazuje się, że długi weekend na drogach regionu policjanci uznają za bezpieczny.


Policyjna akcja "Znicz" trwała od 28 października do 2 listopada włącznie. W tym czasie doszło w naszym powiecie do dwóch wypadków i kilkunastu kolizji. – Łącznie przez sześć dni akcji odnotowaliśmy 16 kolizji. To naprawdę niewiele jak na taki okres – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W tym czasie zdarzały się również przypadki zatrzymań kierowców i rowerzystów pod wpływem alkoholu. W tej rubryce, mimo ustawicznych apeli, by nie wsiadać za stery po alkoholu, nadal takie sytuacje się zdarzają, choć rzeczniczka grodziskiej policji ocenia, iż nie jest to wysoki wskaźnik w porównaniu do skali kraju. – Oczywiście, sytuacje, w których kierowcy wsiadają do samochodu lub na jednoślad pod wpływem alkoholu, zasługują na potępienie, ale te które zdarzyły się u nas były stosunkowo rzadkie, jak na sześć dni akcji – wyjaśnia Katarzyna Zych.

–Odnotowaliśmy zatrzymania trzech kierowców w stanie nietrzeźwości: dwóch z aut oraz jednego rowerzystę. Było także trzech innych w stanie po spożyciu alkoholu, czyli z mniejszym jego stężeniem w organizmie. Ci trzej kierowcy prowadzili samochody. Łącznie sześciu kierowców po alkoholu. Te statystyki wskazują, iż powinniśmy uznać długi weekend na naszych drogach za bezpieczny – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

To są dobre wiadomości. Należy jeszcze się zastanowić, jak spowodować, żeby piesi przechodzący po pasach nie byli "zatopieni" w rozmowach przez telefon, a rowerzyści zsiadali z rowerów zanim zaczną korzystać z przejścia przeznaczonego tylko dla pieszych.

Babcia
04-11-2022 13:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.