TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

05 2015

Podkowianie wypożyczają najwięcej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Podkowianie wypożyczają najwięcej - Grodzisk News


Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego opublikowała statystyki dotyczące m.in. czytelnictwa. Według tych danych w powiecie grodziskim najwięcej książek wypożyczają mieszkańcy Podkowy Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co roku BGWM w Warszawie publikuje statystyki ze wszystkich bibliotek na Mazowszu. Zestawienie dotyczące powiatu grodziskiego za rok 2014 zdecydowanie wygrywa placówka w Podkowie Leśnej. Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej, której dyrektorem jest Dorota Skotnicka, podobnie jak w zestawieniu za rok 2013 prowadzi we wszystkich czterech kategoriach (księgozbiory, zakup nowości wydawniczych, czytelnicy, wypożyczenia).

Dane te zostały uszeregowane według wskaźników na 100 mieszkańców. I tak jeżeli chodzi o księgozbiory MBP w Podkowie uzyskała wynik 476,66. Druga była placówka w Baranowie (336,17), trzecia w Jaktorowie (205,6). Następny był Milanówek, a za nim Grodzisk i Żabia Wola. Jeśli chodzi o zakup nowości wydawniczych wskaźnik podkowiańskiej placówki to 67,1, podczas gdy drugi Baranów miał tylko 14,25. Pozostały jeszcze dwa ostatnie wskaźniki mówiące o liczbie czytelników oraz wypożyczeń na 100 mieszkańców. W tej pierwszej kategorii wynik MBP w Podkowie to 40,08, za nią jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki (20,64), a trzecia jest placówka w Baranowie z wynikiem 14,60. Czwarte miejsce przypadł Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaktorowie (11,75), a piąte Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku (11,11). Ostatnią lokatę zajęła biblioteka w Żabiej Woli (7,82). Jeżeli chodzi o wypożyczenia na 100 mieszkańców to biblioteka w Podkowie deklasuję resztę z wynikiem 1048,76. Na kolejnych pozycjach są placówki w Jaktorowie (259,77), Grodzisku (250,14), Baranowie (214,88), Milanówku (186,93). Ostatnia znów jest biblioteka w Żabiej Woli (118,42).
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.