28 03 2020

Podkowa zakupi stację pogodową i drona z czujnikami zanieczyszczeń

28.03.2020, godz.: 08:45
Podkowa zakupi stację pogodową i drona z czujnikami zanieczyszczeń
Fot. GrodziskNews.pl

W Podkowie Leśnej zainstalowana zostanie stacja pogodowa wraz z siecią czujników analizujących zanieczyszczenia powietrza. Miasto ogród zakupi też drona, który będzie sprawdzał dym z kominów domowych.

Podkowiański magistrat szuka firmy, która dostarczy stację pogodową, zainstaluje i uruchomi system czujników, który umożliwi analizę wybranych zanieczyszczeń. Łącznie ma być 10 czujników w czterech wersjach:
Wersja PDKL1 (5 sztuk) – czujniki wyposażone w sensory pyłów oraz formaldehydu
Wersja PDKL2 (2 sztuki) – czujniki wyposażone w sensory pyłów, formaldehydu, dwutlenku azotu, ozonu oraz dwutlenku siarki
Wersja PDKL3 (2 sztuki) – czujniki wyposażone w sensory pyłów, formaldehydu, dwutlenku azotu, ozonu oraz dwutlenku siarki, cyjanowodoru i chlorowodoru
Wersja PDKL4 (1 sztuka) – czujnik wyposażony w sensory pyłów, formaldehydu, dwutlenku azotu, ozonu oraz dwutlenku siarki, cyjanowodoru i chlorowodoru zintegrowanych ze stacją pogodową wykonującą pomiary: temperatury, wilgotności względnej, ciśnienia atmosferycznego, siły i kierunku wiatru, typu opadu, czy nasłonecznienia.

Drugim zadaniem w ramach tego samego przetargu jest zakup drona wyposażonego w czujniki umożliwiające analizę zanieczyszczeń wydobywających się z kominów domowych. Dron powinien zapewniać co najmniej 20 minut lotu z dodatkowym obciążeniem 1,5 kg na odległość kilometra i do wysokości 300 metrów.

Kiedy miasto ogród będzie mogło skorzystać z tych urządzeń? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 czerwca 2020 r.

Miasto ogród otworzyło już oferty na oba zadnia. W obu przypadkach spłynęły po dwie oferty. Jeżeli chodzi o czujniki i stację pogodową to gmina zamierzała przeznaczyć maksymalnie 162 tys. zł netto, a obie oferty są niższe od tej kwoty – jedna opiewa na 126 tys. zł, a druga na 158 tys. zł. Z kolei na drona z czujnikami Podkowa nie chce wydać więcej niż 45 tys. zł netto. Tutaj z kolei oferty są wyższe – blisko 69 tys. zł i ponad 95 tys. zł. Urzędnicy niebawem powinni podjąć decyzję w tej sprawie.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata