TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

03 2023

Podkowa z 2,6 mln zł dofinansowania na przebudowę Zachodniej i Gołębiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiPodkowa z 2,6 mln zł dofinansowania na przebudowę Zachodniej i Gołębiej - Grodzisk News


Pod koniec ubiegłego roku Podkowa przystąpiła do przebudowy ulicy Gołębiej, po otrzymaniu 700 tys zł dotacji na tę inwestycję. Teraz wiadomo już, że miasto ogród dostało dofinansowanie 2,6 mln zł na przebudowę sąsiedniej ul. Zachodniej i także Gołębiej. Dzięki temu cały ciąg komunikacyjny od drogi 719 do torów WKD zyska nową jakość.


Już przy okazji ogłoszenia przetargu na przebudowę Gołębiej burmistrz Artur Tusiński podkreślał, że nawet bez chodnika kompleksowa modernizacja ulicy jest potrzebna. – Nie możemy działać w oderwaniu od realiów: jeżeli pas drogowy jest wąski, to musimy nasze zamierzenie budowlane dostosować do wymaganych warunków technicznych. W ciągu Gołębia - Zachodnia zaplanowano 9 skrzyżowań wyniesionych, docelowo, chcemy by były równorzędne – w odległości ok. średnio 125 m od siebie, ograniczenie do 30 km/h. To znacznie poprawi bezpieczeństwo – mówił włodarz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przebudowa ul. Zachodniej będzie przedsięwzięciem komplementarnym wobec Gołębiej, gdyż jedna ulica przechodzi w drugą i obie tworzą ważny w Podkowie ciąg komunikacyjny.

–Otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę ul. Zachodniej i kolejne na Gołębią w wysokości blisko 2,6 mln zł. Wartość projektu 4,3 mln. To fantastyczna wiadomość! Ten ruchliwy ciąg komunikacyjny będzie zrobiony od trasy (wojewódzkiej nr 719 – przyp. red.) aż do torów. Pozostało dopełnienie formalności i ogłoszenie przetargu na Zachodnią – poinformował dziś na Facebooku gospodarz miasta ogrodu.

Dodajmy, iż przebudowa ul. Gołębiej ma się zakończyć do końca czerwca 2023 r. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargu można przypuszczać, iż zakres inwestycji na Zachodniej będzie podobny.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.