reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

03 2023

Podkowa z 2,6 mln zł dofinansowania na przebudowę Zachodniej i Gołębiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiPodkowa z 2,6 mln zł dofinansowania na przebudowę Zachodniej i Gołębiej - Grodzisk News


Pod koniec ubiegłego roku Podkowa przystąpiła do przebudowy ulicy Gołębiej, po otrzymaniu 700 tys zł dotacji na tę inwestycję. Teraz wiadomo już, że miasto ogród dostało dofinansowanie 2,6 mln zł na przebudowę sąsiedniej ul. Zachodniej i także Gołębiej. Dzięki temu cały ciąg komunikacyjny od drogi 719 do torów WKD zyska nową jakość.


Już przy okazji ogłoszenia przetargu na przebudowę Gołębiej burmistrz Artur Tusiński podkreślał, że nawet bez chodnika kompleksowa modernizacja ulicy jest potrzebna. – Nie możemy działać w oderwaniu od realiów: jeżeli pas drogowy jest wąski, to musimy nasze zamierzenie budowlane dostosować do wymaganych warunków technicznych. W ciągu Gołębia - Zachodnia zaplanowano 9 skrzyżowań wyniesionych, docelowo, chcemy by były równorzędne – w odległości ok. średnio 125 m od siebie, ograniczenie do 30 km/h. To znacznie poprawi bezpieczeństwo – mówił włodarz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przebudowa ul. Zachodniej będzie przedsięwzięciem komplementarnym wobec Gołębiej, gdyż jedna ulica przechodzi w drugą i obie tworzą ważny w Podkowie ciąg komunikacyjny.

–Otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę ul. Zachodniej i kolejne na Gołębią w wysokości blisko 2,6 mln zł. Wartość projektu 4,3 mln. To fantastyczna wiadomość! Ten ruchliwy ciąg komunikacyjny będzie zrobiony od trasy (wojewódzkiej nr 719 – przyp. red.) aż do torów. Pozostało dopełnienie formalności i ogłoszenie przetargu na Zachodnią – poinformował dziś na Facebooku gospodarz miasta ogrodu.

Dodajmy, iż przebudowa ul. Gołębiej ma się zakończyć do końca czerwca 2023 r. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargu można przypuszczać, iż zakres inwestycji na Zachodniej będzie podobny.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.